Wiadomości

  • 31 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 620

Jak szybko pozbyć się blizn?

Materiał partnera:

Blizny to zmiany skórne powstałe w wyniku procesów regeneracyjnych zachodzących po urazie skóry. Chociaż nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, są przyczyną kompleksów ze względów estetycznych. Istnieją jednak metody pozwalające na pozbycie się blizn.

Jak szybko pozbyć się blizn?


Laseroterapia: bezpiecznie i szybkoLaseroterapia to obecnie najczęściej wybierana metoda usuwania blizn. Laser doskonale radzi sobie z redukcją widoczności blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, powstałych na skutek oparzeń i urazów. Laseroterapia jest skuteczna również w przypadku bliznowców, czyli patologicznego przerostu tkanki bliznowatej.

Do podstawowych zalet laseroterapii zalicza się przede wszystkim szybkie efekty, które pojawiają się nawet po pierwszej sesji zabiegowej. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo i to, że zabieg jest doskonale tolerowany przez większość pacjentów. Usuwanie blizn laserem jest niemal bezbolesne, powoduje jedynie delikatne mrowienie. Więcej o profesjonalnym usuwaniu blizn za pomocą lasera przeczytasz tu: https://usuwanie-blizn.com/laserowe-usuwanie-blizn.

Mikronakłucia, peelingi i inne metodyNie wszyscy mogą i chcą poddać się jednak laseroterapii. Dla tych osób odpowiednie będą inne metody oferowane przez medycynę estetyczną. Zalicza się do nich przede wszystkim peelingi chemiczne, mikronakłucia oraz skin-needling. W zależności od wielkości, rozległości i wieku blizny specjalista zadecyduje, która metoda okaże się najbardziej odpowiednia. Więcej na temat różnorodnych zabiegów usuwania blizn stosowanych w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej: https://usuwanie-blizn.com/.

Warto wiedzieć, że wspomniane metody dają w wielu przypadkach bardzo dobre efekty, jednak trzeba na nie poczekać odrobinę dłużej niż w przypadku laseroterapii. Dzieje się tak, ponieważ są znacznie łagodniejsze od działania lasera i regeneracja tkanek zachodzi powolniej. Mimo to, kompleksowe zabiegi na większy fragment ciała (np. całą twarz pokrytą bliznami potrądzikowymi) mają również dodatkowe efekty: takie jak spłycenie zmarszczek, zniwelowanie przebarwień różnego typu i poprawienie jędrności skóry.