Wiadomości

  • 25 września 2022
  • 7 października 2022
  • wyświetleń: 2385

W Bestwinie powstanie "ogród dla przyrody".Będzie tam m.in. mały sad

Za nami:

7 października w ogrodzie przy Przedszkolu Publicznym w Bestwinie (ul. Szkolna 8) odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach realizacji projektu "Święto Drzewa - ogrody dla przyrody". Powstanie tam mały sad i jagodownik, zostaną posadzone rośliny, z których będą mogły korzystać dzieci i dzikie zwierzęta, które Klub Gaja chce zaprosić do ogrodu.

W Bestwinie powstanie "ogród dla przyrody".Będzie tam m.in. mały sad
W Bestwinie powstanie "ogród dla przyrody".Będzie tam m.in. mały sad · fot. Klub Gaja


Pierwszym krokiem do założenia m.in. małego sadu i jagodownika, będzie wykonanie koncepcji nasadzeń roślin na niezagospodarowanej części ogrodu przedszkola i zaplanowanie warzywnika, który powstanie tu w przyszłości.

- Zależy nam, by dzieci mogły sadzić i opiekować się roślinami, z których będą mogły zbierać plony. Wspólnie posadzimy m.in. jabłonie, grusze, śliwy, porzeczki, a także inne gatunki zwiększające różnorodność biologiczną ogrodu i zapewniające owoce, nie tylko przedszkolakom! Ogród pełen kwitnących roślin i owoców, to zaproszenie dla dzikiej przyrody, dlatego dla zapylaczy, wiewiórek i jeży zbudujemy schronienia, by częściej go odwiedzały - przekazali naszemu portalowi organizatorzy wydarzenia.

- Dzięki współpracy, którą nawiązaliśmy z Klubem Gaja, powstanie ogród będący przedłużeniem parku starodrzewia, sąsiadującego z naszym przedszkolem. Będzie to ogród owocowo-warzywny z nasadzeniem kwietnym. Nasze przedszkolaki będą mogły w naturalnych warunkach poznawać przyrodę. Budki dla zapylaczy, ptaków, wiewiórek czy schronienia dla jeży będą pomocne w obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku - mówi Lilla Czernek, wicedyrektorka Przedszkola Publicznego w Bestwinie.

Wydarzenie projektu "Święto Drzewa ogrody - dla przyrody" w Bestwinie organizowane jest w ramach 20-lecia Święta Drzewa Klubu Gaja. - Poprzez aktywną edukację chcemy zwrócić uwagę na potrzebę ochrony różnorodności biologicznej. W akcje sadzenia zaangażujemy najmłodszych mieszkańców miejscowości. Z terenów zieleni przyjaznych ludziom i przyrodzie, będą mogli korzystać mieszkańcy. Wydarzenia dofinasowane są ze środków Fundacji Drzewo i Jutro i realizowane we współpracy z Funduszem Partnerstwa - informuje Klub Gaja.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.