Wiadomości

  • 30 września 2022
  • wyświetleń: 2042

Na zalewanej pętli autobusowej pojawiło się odwodnienie

W ostatnich dniach wykonano odwodnienie pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Granicznej i ul. Kunza na granicy Bronowa i Ligoty. W przeszłości pętla, po intensywnych opadach deszczu, była zalewana.

Pętla autobusowa "Bronów / Graniczna / Kunza / Pętla" - 29.09.2022
Pętla autobusowa "Bronów / Graniczna / Kunza / Pętla" - 29.09.2022 · fot. mp / czecho.pl


Temat zalewanej pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Granicznej i ul. Kunza na granicy Bronowa i Ligoty portal czecho.pl poruszał 10 sierpnia 2021 roku w artykule "Bronów: po intensywnych opadach deszczu podtapiana jedna z pętli". Przystanek ponownie znalazł się pod wodą m.in. po intensywnych opadach deszczu, które występowały w naszej gminie od 19 do 22 sierpnia, o czym poinformował nas jeden z czytelników - więcej o tym można przeczytać w tym artykule.

Pętla autobusowa "Bronów / Graniczna / Kunza / Pętla" - 29.09.2022
Pętla autobusowa "Bronów / Graniczna / Kunza / Pętla" - 29.09.2022 · fot. mp / czecho.pl


Jak przekazał pod koniec sierpnia portalowi czecho.pl Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, analizy dotyczące sposobów odwodnienia pętli autobusowej w Bronowie wykazały, że skuteczne odwodnienie pętli nie jest możliwie ani poprzez wykonanie tzw. studni chłonnej - co planowano pierwotnie - (ze względu na słabo przepuszczalny grunt), ani z wykorzystaniem naturalnych spadków terenu (ze względu na ukształtowanie terenu i kwestie własności gruntów).

Jak dodał czechowicki magistrat, "podjęta została decyzja o odwodnieniu tego terenu poprzez wykonanie przekopu i położenie rury odpływowej pod pętlą oraz odprowadzenie wód deszczowych do istniejącego rowu".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.