czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2007
  • wyświetleń: 1601

Drogowskazy uczniów ZS Silesia

Od października uczniowie czechowickiego Zespołu Szkół Silesia uczestniczą w projekcie "Nasze drogowskazy to: pamięć, dialog i współpraca", którego głównym celem jest kultywowanie historii, pamięć o ofiarach holocaustu oraz krzewienie tolerancji i otarcia wobec ludzi i postaw.

Reklama

Podczas trwania projektu organizowane są wycieczki w ramach szkolnego koła PTTK. Uczniowie odwiedzają miejsca związane z kulturą żydowską, poznają osoby ją reprezentujące.

W listopadzie uczniowie ZS Silesia uczestniczyli w Dniach Kultury Żydowskiej w Cieszynie. Pod opieką Bogny Kroker i S. Magiery-Wnętrzak wzięli udział w warsztatach języka hebrajskiego, tańca żydowskiego, pokazie tańców żydowskich i koncercie czeskiej grupy klezmierskiej "Letajici Rabin". Dodatkową atrakcją imprezy była degustacja wypieków, przyrządzonych według ścisłej receptury kuchni żydowskiej.

Wcześniej uczniowie Zespołu Szkół byli w Krakowie, Kazimierzu, Lanckoronie i Wadowicach, zwiedzali również Centrum Żydowskie w Oświecimiu i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Projekt będzie realizowany do czerwca 2008 roku.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.