Wiadomości

  • 8 października 2022
  • wyświetleń: 1148

Strażacy i kominiarze na straży bezpiecznego sezonu grzewczego

W związku z nadejściem okresu jesienno-zimowego i zwiększeniem się zagrożeń związanych z ogrzewaniem budynków mieszkalnych, 6 października w siedzibie tutejszej komendy, odbyła się konferencja zorganizowana przez KM PSP w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy skierowana do zarządców spółdzielni mieszkaniowych oraz nieruchomości z terenu miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego.

Konferencja zorganizowana przez KM PSP w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy - 6.10.2022 · fot. mł. ogn. Sławomir Bezegłów


W trakcie spotkania przypomniano i omówiono obowiązki zarządców w zakresie przeglądów technicznych budynków oraz ochrony przeciwpożarowej, zwrócono uwagę na zagrożenia związane z czadem oraz rekomendowano stosowanie czujek dymu i tlenku węgla.

W trakcie spotkania mł. bryg. Patrycja Pokrzywa omówiła założenia kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność", a mistrz kominiarski Paweł Waszek przedstawił najczęstsze problemy, z jakimi spotkają się kominiarze w trakcie kontroli kominiarskich. Przedstawił również założenia systemu informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce - CEEB, czyli Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, zakładającego cyfryzację usług kominiarskich tzw. "e-protokół".

Na koniec głos zabrał mecenas Michał Kubok, który omówił prawne aspekty odpowiedzialności zarządców budynków, właścicieli oraz użytkowników mieszkań, w odniesieniu do urządzeń i instalacji grzewczych. Przedstawił również jakie zmiany czekają nas końcem 2022 roku w związku uchwałą antysmogową woj. śląskiego.

mp / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.