Wiadomości

  • 15 października 2022
  • 25 października 2022
  • wyświetleń: 8420

[FOTO] XIX Bieg śladami ks. Józefa Londzina za nami

W sobotę, 22 października, na terenie obiektu lekkoatletycznego im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się "XIX bieg śladami ks. Józefa Londzina", który wchodzi w skład cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie". Celem imprezy jest uczczenie pamięci Patrona Szkoły Podstawowej w Zabrzegu ks. Józefa Londzina oraz popularyzacja masowych biegów przełajowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

XIX Bieg śladami ks. Józefa Londzina - 22.10.2022 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Na starcie biegu pojawiło się łącznie 303 zawodników. Najlepsi uczestnicy według regulaminu w swoich kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Rada Rodziców zadbała o ciepłą, rozgrzewającą zupę dla wszystkich uczestników biegu. Wyniki biegu można znaleźć tutaj, z kolei klasyfikację generalną - w tym miejscu.

Zadanie współfinansowane jest z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2022-2025.

Organizatorem biegu był Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Sołectwo Zabrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zabrzegu.

Organizatorzy składają podziękowania wolontariuszom z MKS Czechowicach-Dziedzicach oraz wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Londzina w Zabrzegu za pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Sponsorem głównym cyklu "Biegiem po zdrowie" jest firma LOTOS Terminale.

Najbliższym biegiem z cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie" będzie "XXX Bieg Niepodległości", który odbędzie się 11 listopada na Stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, po ostatnim biegu na stronie internetowej https://mosirczechowice-dziedzice.pl i profilu MOSiR na Facebooku udostępniona zostanie klasyfikacja generalna całego cyklu biegowego.

Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeni na uroczystej gali, która odbędzie się w czwartek, 24 listopada o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Biegiem po zdrowie 2022 - plakat
fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.