Wiadomości

  • 15 października 2022
  • wyświetleń: 743

6 tysięcy odblasków trafi do uczniów podstawówek z powiatu bielskiego

W środę, 12 października działająca przy staroście bielskim Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przekazała bielskim mundurowym blisko 6 tysięcy odblaskowych breloków, które wkrótce ozdobią plecaki wszystkich uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych na terenie powiatu bielskiego. Materiały profilaktyczne odebrał naczelnik bielskiej drogówki asp. szt. Arkadiusz Mroczko.

6 tysięcy odblasków trafi do uczniów podstawówek z powiatu bielskiego
6 tysięcy odblasków trafi do uczniów podstawówek z powiatu bielskiego · fot. KMP Bielsko-Biała


Odblaskowe telefony to wygodne breloki, które uczniowie będą mogli zawiesić przy swoich tornistrach. Został na nich również przypisany numer alarmowy 112, a będą one wykorzystywane podczas prelekcji poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym prowadzonych z uczniami szkół podstawowych.

Trafią one do wszystkich uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu bielskiego. To efekt pracy Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która działa przy Staroście Bielskim, której zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu.

- Porą jesienno-zimową korzystanie z solidnych elementów odblaskowych znacząco podnosi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzięki nim pieszy jest widoczny już z odległości ok. 150 metrów, a kierowca ma czas, żeby odpowiednio zareagować, zbliżając się do niego. Nawet jednak najlepszy odblask nie zadziała, jeśli będzie schowany w kieszeni, plecaku lub torebce, dlatego trzeba pamiętać, aby nosić je w widocznym miejscu na odzieży lub bagażu - zauważają policjanci z KMP w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.