Wiadomości

  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 909

Najlepszy psychiatra dla Twojego dziecka

Materiał partnera:

Lekarz psychiatra dziecięcy wyznaczy leczenie psychiatryczne lub tok leczenia farmakologicznego w przypadku występowania problemów behawioralnych u dzieci. Pomoc w tym zakresie jest skuteczniejsza im szybciej rodzice zaczną działać.

Linkhouse


Jak rozpoznać niepokojące symptomy?


Dla każdego rodzica zdrowie psychiczne oraz fizyczne dziecka jest sprawą priorytetową. Jednak kiedy następuje jego dynamiczny rozwój, a potem okres dojrzewania niekiedy można przeoczyć przysłowiowe czerwone lampki, które zapalają się kiedy obserwujemy funkcjonowanie dziecka.

Zaburzenia psychiczne w młodym wieku mogą występować w różnym natężeniu i niekiedy będą łączyć się ze sobą. Pojawiają się m.in:
  • zaburzenia odżywiania 
  • zaburzenia osobowości 
  • myśli samobójcze
  • zaburzenia koncentracji
  • zaburzenia pamięci


Psychiatra po przeprowadzeniu wywiadu i indywidualnym rozpatrzeniu danego przypadku zaproponuje terapię i powie jak wygląda leczenie psychiatryczne. Przeprowadzone zostaną testy psychologiczne oraz w niektórych przypadkach badania medyczna lub lekarz może zalecić konsultację neurologiczną.

Zdrowie psychiczne u dzieciKontakt z lekarzem psychiatrą zalecany jest nie tylko w przypadku występowania chorób psychicznych, ale również przy każdego rodzaju zaburzeniach. Im wcześniej wprowadzone są elementy terapii tym większa szansa na lepsze funkcjonowanie w życiu. Pewne kroki mogą wręcz zapobiec rozwojowi choroby.

Opieka lekarza psychiatry może obyć się w każdym etapie życia. Poradnie zdrowia psychicznego przystosowane są również do organizacji wizyt dla młodszych pacjentów.

Decyzja o wprowadzeniu terapii dla dziecka nie łączy się z zamknięciem w szpitalu psychiatrycznym. Może być to łagodna terapia, która będzie się opierać o spotkania, budowanie relacji oraz uczenie się prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze potrzebne jest leczenie farmakologiczne.

Terapia z uczestnictwem rodzicówUczestniczenie rodziców w terapii dziecka jest bardzo ważnym elementem na drodze do właściwego funkcjonowania. Problemy psychiczne dotykają nie tylko samą osobę, która się z nimi boryka, ale również najbliższe otoczenie. Poradnia zdrowia psychicznego organizuje spotkania dla całych rodzin. Lekarze psychiatrzy tłumaczą chorobę psychiczną, ale również pokazują jak zmienić podejście do bliskiego.

W przypadku gdy występują skłonności samobójcze lub zaburzenia odżywiania nie musi oznaczać to ciężkiej choroby, a wewnętrzny problem, który może się objawiać przez uczucie odtrącenia czy niezrozumienia. 

Jeżeli szukasz skutecznej oraz profesjonalnej opieki psychiatrycznej dla Twojego dziecka wejdź na stronę: https://sanitatis.com.pl/

Postaw na prywatną sieć poradni medycznych, które specjalizują się w zakresie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. 

Przychodnie lekarskie SanitatisOddział w Obornikach Wlkp.
Piłsudskiego 64, 64-600 Oborniki Wlkp.
Telefon: +48 602 626 000

Oddział w Przeźmierowie
Rynkowa 73B, 62-081 Przeźmierowo
Telefon: +48 662 092 100

Strona WWW:
https://sanitatis.com.pl/