Wiadomości

  • 19 października 2022
  • 20 października 2022
  • wyświetleń: 9619

[FOTO] Trwa budowa drogi S-1. GDDKiA opublikowała nowe zdjęcia

Niedawno informowaliśmy Was o rozpoczęciu budowy drogi ekspresowej S-1 na dwóch odcinkach - od węzła Suchy Potok do Dankowic oraz od Dankowic do Oświęcimia. Tempo prac widać na najnowszych zdjęciach opublikowanych przez GDDKiA. Do tej pory polegały przede wszystkim na wycince drzew oraz budowie dróg technicznych.

Budowa drogi ekspresowe S-1 - węzeł Suchy Potok - Dankowice - zdjęcia z drona - 14.10.2022 · fot. GDDKiA


Wykonawcą odcinka S-1 Oświęcim - Dankowice o długości 15,2 km jest konsorcjum firm PORR i Mota-Engil. Wartość umowy na projekt i budowę tej trasy to 989,7 mln zł. Na ukończenie prac na tym odcinku przewidziano w umowie 16 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).

Budowa drogi ekspresowe S-1 - węzeł Suchy Potok - Dankowice - zdjęcia z poziomu ziemi - 14.10.2022 · fot. GDDKiA


W ramach zadania wykonawca wybuduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz trzy węzły drogowe: Oświęcim, Wola, Brzeszcze. Powstaną także drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy.

Budowa drogi ekspresowe S-1 - Dankowice - Oświęcim - zdjęcia z poziomu ziemi - 14.10.2022 · fot. GDDKiA


Z kolei 12 km odcinek S-1 odcinek pomiędzy Dankowicami a węzłem Suchy Potok realizuje konsorcjum firm Mirbud oraz Kobylarnia. Wartość kontraktu to ponad 586,7 mln zł. Na ukończenie prac na tym odcinku przewidziano w umowie 16 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych).

Budowa drogi ekspresowe S-1 - Dankowice - Oświęcim - zdjęcia z drona - 14.10.2022 · fot. GDDKiA


Wykonawca wybuduje m.in. dwujezdniową drogę ekspresową (po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas w każdym kierunku) oraz dwa węzły drogowe: Stara Wieś i Suchy Potok. Zadanie obejmuje budowę dróg towarzyszących drodze ekspresowej oraz obsługujących tereny przyległe. Droga ekspresowa zostanie wyposażona w Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.