Wiadomości

  • 22 października 2022
  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 4251

[FOTO] Społecznicy posadzili drzewa. Zbiórka na nowe sadzonki trwa

4 lipy drobnolistne i 4 dęby szypułkowe zostały posadzone w sobotę, 29 października przy ulicy Wodnej w Czechowicach-Dziedzicach. To efekt akcji członków grupy "Czechowiczanie dla Przyrody". Zbiórka na nowe sadzonki trwa, a społecznicy mają już zapewnione sadzonki kolejnych 10 drzew!

Akcja sadzenia drzew przy ul. Wodnej w Czechowicach-Dziedzicach - 29.10.2022 · fot. Facebook / Czechowiczanie dla Przyrody


O efektach akcji w mediach społecznościowych poinformował Mikołaj Siemaszko. W sumie zostało posadzonych 8 drzew. Zakup został sfinansowany przez 8 osób, które mogły wybrać imię dla "swojego" drzewa. I tak przy ulicy Wodnej zostały posadzone m.in.: dęby Ryszard, Tomasz, Mikołaj, a także lipy Zelda, Diuna i Zofia.

- Wraz z Krzysztofem Hałasem, który reprezentuje stronę Drzewa dla Wszystkich na Facebooku oraz prowadzi zrzutkę, zdecydowaliśmy, że podejmiemy się sadzenia drzew na terenach szkolnych i przedszkolnych. Dlatego jeśli na naszej grupie na Facebooku są rodzice/dziadkowie dzieci chodzących do gminnych szkół i przedszkoli lub w grupie są pracownicy placówek oświatowych, to zapraszam do kontaktu. Chętnie posadzimy kolejne drzewa, które będą dawać dzieciom wytchnienie w czasie upalnych dni, a zwierzętom pokarm i miejsce do życia.Dominik Wątroba będzie negocjować z IZD kolejne miejsca pod nasadę drzew - napisał w grupie Czechowiczanie dla Przyrody Mikołaj Siemaszko.

Drzewa, które kupili czechowiccy miłośnicy przyrody, w lokalnej szkółce kosztują 150 zł za sztukę i mierzą około 3 metry. Do tej pory, dzięki wpłatom na zbiórkę, udało się już posadzić 27 drzew na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Społecznicy mają już zapewnione środki na zakup kolejnych 10 sadzonek.

Wspomniana zbiórka trwa na portalu zrzutka.pl. Jej inicjatorem jest czechowiczanin Krzysztof Hałas. - Celem zbiórki pieniężnej jest zakup sadzonek drzew które będą posadzone na terenie Czechowic-Dziedzic i okolic. Wszyscy mogą się przyłączyć do zbiórki, Wszyscy mogą się włączyć w pomoc! Stwórzmy Razem coś wielkiego, ponad podziałami, co będzie służyć Wszystkim - zachęca autor zbiórki, która znajduje się tutaj.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.