Wiadomości

  • 30 października 2022
  • 6 listopada 2022
  • wyświetleń: 1276

Listopadowa korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich

W niedzielę, 6 listopada weszła w życie ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Będzie on obowiązywał do 10 grudnia. Dzień później zostanie wprowadzona roczna zmiana rozkładu.

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety
Listopadowa korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


- Wraz ze zbliżającym się okresem zimowym zmniejszy się zakres prowadzonych prac remontowych i modernizacyjnych na sieci PKP PLK S.A. Duże inwestycje będą kontynuowane na liniach kolejowych do Wisły Głębiec i Tarnowskich Gór, Oświęcimia oraz w rejonie stacji Czechowice-Dziedzice i w samej stacji. Wraz z końcem ostatniego tegorocznego cyklu rozkładu jazdy powinny zakończyć się prace w rejonie Dąbrowy Górniczej. Bieżące remonty nieznacznie wpłyną na rozkład jazdy pomiędzy Rybnikiem i Raciborzem oraz pomiędzy Lublińcem i Częstochową - poinformowały Koleje Śląskie.

- W godzinach nocnych będą realizowane roboty mające na celu zabezpieczenie sieci trakcyjnej przed skutkami mróz, co spowoduje warianty kursowania niektórych pociągów - dodał śląski przewoźnik.

Szczegółowy wykaz zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane
S75 Rybnik - Chybie - Bielsko-Biała - Żywiec


Organizacja ruchu w rejonie modernizowanego węzła kolejowego wokół stacji Czechowice- Dziedzice pozostanie bez istotnych zmian. Pociągi relacji S5 nadal będą kursowały drogą okrężną z wykorzystaniem łącznicy między Goczałkowicami i Zabrzegiem, co wymusza zmianę kierunku jazdy. W dni robocze w godzinach nocnych zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Pszczyna - Bielsko-Biała Główna.

Pociąg Ornak do Zakopanego nie będzie kursował w trakcie obowiązywania tego cyklu rozkładu jazdy.

W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany.

S6 Katowice - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S62 Skoczów - Goleszów - Cieszyn


Ruch pociągów na odcinku Goleszów - Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany. Ze względu na uruchomienie przewozów kolejowych do Cieszyna linia zwykła zastępczej komunikacji autobusowej kursująca dotychczas pomiędzy Skoczowem a Goleszowem nie będzie już uruchamiana. Linia ekspresowa zastępczej komunikacji autobusowej będzie kursowała w niezmienionej relacji zapewniającej szybki przejazd między Skoczowem a Ustroniem i Wisłą.

Od 7 do 16 listopada w godzinach 9:00 - 15:00 na odcinku Goleszów - Cieszyn będzie prowadzona wycinka drzew, co skutkuje koniecznością zaplanowania komunikacji zastępczej. Zmiany obejmą dwie pary pociągów.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu): tel.: + 48 32 428 88 88.

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.