Wiadomości

  • 30 października 2022
  • wyświetleń: 1678

Na cmentarz dojedziemy bez biletu

Dzień Wszystkich Świętych to nie tylko spotkania nad grobami bliskich, ale i trudności komunikacyjne w okolicach nekropolii - o stłuczkach nie wspominając. Dlatego warto skorzystać z pomysłu władz miasta, by tego dnia na cmentarz udać się komunikacja miejską - za darmo.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele czechowickiego Ratusza, we wtorek 1 listopada autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach będzie można podróżować bez biletu. Zarządzenie w tej sprawie wydał burmistrz.

- Ze względu na wzmożony ruch pojazdów w dzień Wszystkich Świętych stoimy w korkach i długo szukamy miejsca do zaparkowania pod cmentarzami. Dochodzi do większej niż zwykle liczby stłuczek, a nawet groźniejszych wypadków - argumentują czechowiccy urzędnicy.

Jak podkreślają, podobne rozwiązanie było już stosowane w latach ubiegłych i doskonale się sprawdziło.

- Do korzystania w dniu Wszystkich Świętych z bezpłatnych przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice zapraszamy wszystkich, a szczególnie zmotoryzowanych mieszkańców naszej gminy. Jeśli możecie, tego dnia pozostawcie samochody w garażach, na parkingach i skorzystajcie z bezpłatnej komunikacji miejskiej - zachęcają.

Warto przypomnieć, że 1 listopada autobusy czechowickiego PKM będą kursowały jak w dni świąteczne. Dodatkowo zostanie uruchomiona linia C, na trasie Multispedytor - Silesia, obsługująca największe nekropolie w naszej gminie.

raz / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.