Wiadomości

  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 1719

Wysłużony bus trafi na Ukrainę. To dar Komunikacji Beskidzkiej

Stary wysłużony 12-osobowy bus Komunikacji Beskidzkiej trafi na Ukrainę. Pojazd jest wciąż sprawny, dlatego będzie służył sanatorium w Morszynie w obwodzie lwowskim, które zostało zamienione na miejsce pobytu dla ofiar wojny.

Wysłużony bus trafi na Ukrainę. To dar Komunikacji Beskidzkiej
Wysłużony bus trafi na Ukrainę. To dar Komunikacji Beskidzkiej · fot. Powiat bielski


- Jesteśmy za ten gest bardzo wdzięczni. Pojazd załadujemy żywnością z przedłużonym terminem do spożycia i przekażemy na wschód - mówi Adam Krzysztoń, starosta łańcucki który koordynuje pomoc dla Ukrainy ze strony Związku Powiatów Polskich.

W uzdrowisku Morszyn, leżącym na południe od Lwowa w jednym z sanatoriów schronienie znalazło ok. 300 matek z dziećmi. To rodziny wojskowych, którzy walczą z rosyjskim najeźdźcą. Powiat łańcucki, z racji swojego położenia - niedaleko polsko-ukraińskiej granicy mocno angażuje się w pomoc sąsiadom.

- Wysłaliśmy dotychczas ponad 100 tirów na Ukrainę, nie ma tygodnia żeby nie trzeba było pomóc w kilku sprawach związanych z uchodźcami wojennymi tu na miejscu lub w sąsiednim obwodzie lwowskim - mówi Krzysztoń. Powiat łańcucki zainicjował w Związku Powiatów Polskich zbiórkę na używanego busa dostawczego dla sanatorium w Truskawcu.

- Starosta bielski Andrzej Płonka pomógł wtedy w kontakcie z waszą Komunikacją Beskidzką i przekazaniu używanego pojazdu, który trafi do Morszyna - relacjonuje starosta z Łańcuta, który dziękował prezesowi ZPP A. Płonce na ostatnim posiedzeniu zarządu związku.

Jak mówi Paweł Sadza, wiceprezes Komunikacji Beskidzkiej mercedes ma grubo ponad 20 lat i spory przebieg na liczniku. W ostatnim czasie służył doraźnie do przewozu osób niepełnosprawnych, kiedy była taka potrzeba.

- Uznaliśmy, że nasz tabor jest wystarczający bez tego pojazdu, ponieważ mamy czym dowozić osoby na wózkach inwalidzkich do szkół i na warsztaty. Ponadto 33 nasze autobusy są przystosowane do przewozu niepełnosprawnych. Obserwując sytuację w Ukrainie podjęliśmy decyzję o przekazaniu auta na wschód - mówi Paweł Sadza.

Wysłużony bus trafi na Ukrainę. To dar Komunikacji Beskidzkiej
Wysłużony bus trafi na Ukrainę. To dar Komunikacji Beskidzkiej · fot. Powiat bielski

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj