Wiadomości

  • 5 listopada 2022
  • wyświetleń: 1307

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze wsparciem na zakup sprzętu

W sumie 297 tysięcy złotych dofinansowania na zakup sprzętu otrzymało 48 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Wręczenie promes odbyło się dzisiaj w sali OSP Bystra.

Uroczystość wręczenia promes dla Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - 5.11.2022 · fot. Piotr Kołodziej / czecho.pl


Promesy wręczali posłowie na Sejm RP Przemysław Drabek i Grzegorz Gaża oraz zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Rafał Świerczek.

Środki zostały przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji na zadanie publiczne pod nazwą "Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych".

Pieniadzę zostały rozdzielone zgodnie z trybem i zasadami udzielania dotacji z budżetu państwa dla jednostek OSP na zadanie publiczne pod tytułem "Zapewnienie gotowości bojowej jednostek ochrony przeciwpożarowej włączonych do krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego i przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczo - gaśniczych".

W całym kraju na realizację zadania przyznano dotacje na ogólną kwotę 25 mln zł. Środki finansowe trafią do 5206 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W województwie śląskim dotację otrzymało 505 jednostek OSP na łączną kwotę 2 mln 131 tys. zł.

W sobotnim wydarzeniu udział wzięli m.in. posłowie Przemysław Drabek i Grzegorz Gaża, st. bryg. Rafał Świerczek, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Zbigniew Mizera, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych odbierających promesy.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.