Wiadomości

  • 9 listopada 2022
  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 10172

[WIDEO, ZDJĘCIA] Jarosław Kaczyński w Bielsku-Białej. Pikieta przed ATH

Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński odwiedził 13 listopada Bielsko-Białą. Spotkanie odbyło się na kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej. Przed wejściem na uczelnię zebrała się spora grupa protestujących z transparentami, a porządku strzegli liczni funkcjonariusze policji. Jedna osoba została zatrzymana. Samo zaś spotkanie z wybranymi mieszkańcami przebiegło spokojnie.

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim na ATH w Bielsku-Białej - 13.11.2022 · fot. sid / bielsko.info


Spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim rozpoczęło się zgodnie z planem tuż po godzinie 13.00. Podczas przemówienia padło wiele ciepłych słów pod adresem mieszkańców Bielska-Białej. Były podziękowania za liczne przybycie i zapełnienie sali konferencyjnej. Warto zauważyć, że nie wszyscy zainteresowani mieszkańcy mieli możliwość na żywo posłuchać słów Prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Według informacji do jakich dotarła nasza redakcja, pierwszeństwo mieli działacze partyjni. I to nie wszyscy - miejsca były tylko dla tych najbardziej oddanych. Niektórzy mogli przyprowadzić gości. To nie spodobało się wielu mieszkańcom. Organizatorzy tłumaczyli to przepisami związanymi z ograniczeniami sali, która mogła pomieścić około 300 osób.

Jarosław Kaczyński i Przemysław Drabek - 13.11.2022
Jarosław Kaczyński i Przemysław Drabek - 13.11.2022 · fot. sid / bielsko.infoPółtoragodzinne spotkanie w ATH przebiegło w spokojnej atmosferze. Jarosław Kaczyński przedstawił plan partii na przyszłość oraz wytłumaczył zgromadzonym, dlaczego to właśnie PiS powinien wygrać wybory. Prezes omówił bieżące tematy m.in. takie jak agresja Rosji na Ukrainę, szkolnictwo czy sądownictwo. Nie poruszono jednak spraw związanych z inflacją czy problemami energetycznymi, czyli tymi tematami, które aktualnie najbardziej zaprzątają głowę społeczeństwu. Pełny zapis ze spotkania z wybranymi mieszkańcami poniżej.Przeciwnicy PiS zorganizowali się w mediach społecznościowych. W serwisie Facebook zostało utworzone wydarzenie pod hasłem "Przywitam Jarka jak trzeba na ATH w Bielsku-Białej". Zainteresowanie wzięciem udziału zadeklarowało wirtualnie ponad tysiąc osób.

Przeciwnicy PiS także przyszli na spotkanie z prezesem, jednak nie zostali wpuszczeni - 13.11.2022 · fot. sid / bielsko.info


"Przyjdź i powitaj z nami Jarosława tak jak trzeba w niedzielę w Bielsku-Białej‼ Wykaż się! Konkurs na najlepsze hasło na kartonie pod ATH‼‼ Spotykamy się przed budynkiem L, a jak nie pozwolą nam wejść na kampus to przed obiema bramami (ul. Willowa oraz ul. Czołgistów)" - nawoływał organizator na Facebooku" (pisownia oryginalna).Jak przekazała nam asp. sztab. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej, funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę. To mężczyzna, który używał słów wulgarnych i nie stosował się do poleceń mundurowych. Po przeprowadzonych czynnościach na komendzie został zwolniony do domu.Tuż przed planowanym rozpoczęciem spotkania przed uczelnią zebrała się spora grupa protestujących z transparentami. Wejścia na teren ATH strzegli policjanci. Zapis relacji na żywo z pikiety możecie obejrzeć na naszej stronie w mediach społecznościowych:

Loading...


Wcześniej informowaliśmy, że według rejestru umieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej na kampusie ATH, pod budynkiem uczelni, w godzinach od 12.00 do 16.00 miało odbyć się zgromadzenie publiczne. Następnie pojawiła się informacja, że to wydarzenie zostało odwołane. W dzień przyjazdu polityka do miasta dwa zgłoszone wcześniej zgromadzenia w rejonie kampusu ATH (ul. Willowa) widnieją w BIP-ie jako odwołane.

ab, ar, mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.