Wiadomości

  • 9 listopada 2022
  • wyświetleń: 666

Dlaczego kredyt we frankach był tańszy?

Materiał partnera:

Mamy 2022 roku i wielu nieobeznanych z tematem kredytów frankowych zastanawia się, dlaczego były one tańsze niż kredyty złotówkowe oraz dlaczego tak wiele Polaków decydowało się na zaciągnięcie takiego zobowiązania.

rata,kredyt


Frankowicze forum to miejsce, gdzie można znaleźć wiele informacji dotyczących kredytów we frankach, a dodatkowo kancelaria kredyty frankowe Warszawa oferuje wsparcie w tym zakresie.

Dlaczego kredyty frankowe były tańsze od polskich? Na czym polegał problem kredytów frankowych? Frankowicze - jak dochodzić swoich praw? Poznaj odpowiedzi na te pytania, czytając poniższy artykuł?

Dlaczego kredyty frankowe były tańsze od polskich?Kilkanaście lat temu wielu kredytobiorców zdecydowało się na kredyt frankowy, zważając na możliwość uzyskania wyższej kwoty kredytu przy takiej samej zdolności kredytowej. Dlaczego kredyty we frankach były tańsze? Zaciągnięcie takiego zobowiązania oznaczało niższe oprocentowanie w stosunku do kredytów zaciągniętych w złotówkach.

Jednak istniały pewne zapisy w umowach kredytowych, które były niejasne oraz niezrozumiałe dla zaciągających kredyt. Kredytobiorca nie powinien mieć wątpliwości w związku z podpisywaną umową. Niestety banki w tym przypadku skonstruowały umowy, stosując klauzule umowne, które były niedozwolone. W związku z tym wielu frankowiczów walczyło o swoje prawa w sądzie. Kredytobiorcy mogą dochodzić swoich należności za pomocą złożenia reklamacji. Jeśli natomiast sprawa jest bardziej skomplikowana, konieczne może być złożenie pozwu. W drugim przypadku lepiej skontaktować się adwokatem lub radcą prawnym, który poprowadzi sprawę. Na rynku istnieje coraz więcej kancelarii zajmujących się tym tematem. Jednym z liderów w sporach z bankami jest Kancelaria Adwokacka Czabański Wolna-Sroka, która zajmuje się prowadzeniem nawet tych najtrudniejszych spraw.

Kancelaria kredyty frankowe Warszawa dokonuje bezpłatnej analizy umowy kredytu. Możesz przesłać skan swojej umowy kredytu wraz z aneksami na adres e-mail: biuro@kancelariaczabanski.pl, dzięki czemu dowiesz się, czy możesz zakwestionować swoją umowę w sądzie oraz jakie mogą być korzyści z wytoczenia takiej sprawy.

Pomoc frankowiczom - gdzie szukać?Frankowicze forum to miejsce, gdzie można przeczytać wiele ciekawych oraz przydatnych informacji związanych z kredytami frankowymi. Dowiesz się stamtąd jak dochodzić swoich praw, jaki jest czas postępowania oraz poznasz najnowsze wiadomości z sal sądowych. W komentarzach do opublikowanych możesz zadać nurtujące Cię pytania oraz poczekać na odpowiedź administratorów. Na forum znajdziesz także informację jak oszacować skutki rozliczeń według różnych wariantów: nieważna umowa, umowa bez indeksacji, czy ugoda na warunkach KNF.