Wiadomości

 • 14 listopada 2022
 • 15 listopada 2022
 • wyświetleń: 825

Leasing paneli fotowoltaicznych - zielona energia dla Twojej firmy

Artykuł sponsorowany:

Autoryzowany Przedstawiciel EFL w Bielsku-Białej oferuje dla przedsiębiorców atrakcyjny leasing na instalację fotowoltaiczną. To oferta uwarunkowana od Twoich potrzeb, przeanalizowana przez naszych specjalistów, dobrana pod kątem najatrakcyjniejszego pakietu dla Twojego biznesu.

Leasing paneli fotowoltaicznych - zielona energia dla Twojej firmy
Leasing paneli fotowoltaicznych - zielona energia dla Twojej firmy · fot. Pixabay


Skorzystaj z leasingu paneli fotowoltaicznych, który pokryje Twoje zapotrzebowanie na prąd w firmie. W dowolnym momencie możesz zmienić wysokość raty bez dodatkowych kosztów. Skontaktuj się z nami - zacznij oszczędzać i redukować emisję dwutlenku węgla dzięki pozyskiwaniu prądu ze słońca. Korzystanie z energii słonecznej nigdy wcześniej nie było tak łatwe.

Dlaczego warto zainstalować fotowoltaikę w swojej firmie?Fotowoltaika to rozwiązanie pozwalające uzyskać wiele korzyści:

 • pozyskiwanie energii z odnawialnego źródła - a więc z nieograniczonych niczym zasobów
 • pełna ekologiczność instalacji - brak szkodliwych gazów i zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery
 • możliwość poddania PV recyklingowi
 • zyskanie niezależności od dostawcy energii elektrycznej - ochrona przed podwyżkami
 • system obsługiwany automatycznie, a przy tym niezawodny, z wieloletnią gwarancją oraz dostępnym serwisem
 • zwiększenie końcowej wartości nieruchomości - w przypadku domów mieszkalnych


Systemy fotowoltaiczne wyróżnia możliwość użytkowania ich przez wiele lat - przy praktycznie takiej samej wydajności. W ramach umowy gwarancyjnej współpracujące z EFL firmy proponują na panele fotowoltaiczne gwarancję 15- lub 25- letnią oraz stałą opiekę serwisową w okresie od 5 do 15 lat po montażu.

Firmy współpracujące z EFL zatrudniają doskonale przygotowanych do pracy monterów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Ich pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia SEP D+E, UDT OZE. Proces montażu odbywa się w ekspresowym tempie i wynosi od 1-3 dni w przypadku systemu od 3 do 10 kwp oraz 3-6 dni gdy chodzi o system od 25 do 50 kwp. Instalacja poprzedzona jest przez przeprowadzenie audytu, który pozwala zoptymalizować koszty oraz zapewnić maksymalną efektywność systemu w konkretnych warunkach.

W ofercie współpracujących firm dostępne są wysokiej klasy panele fotowoltaiczne takich marek, jak:

 • Hyundai - o wysokiej mechanicznej wytrzymałości, odporności na korozję oraz wyjątkowej wydajności. Zastosowano w nich rozwiązania pozwalające na produkcję większej ilości energii nawet przy niskim nasłonecznieniu. Panele dostępne są w wersjach 340- i 408- ogniwowych. Wykonano je z hartowanego szkła na ramie z anodyzowanego aluminium. Produkty posiadają certyfikat UL/VDE

 • Ja Solar - wysokiej jakości panele, wytrzymałe, wydajne i odporne na korozje, a przy tym pozwalające na uzyskanie wysokiej mocy wyjściowej. Na ich konstrukcję składają się wieloszynowe ogniwa PERC

 • Longi Hi-Mo - panele, które można montować na kilka sposobów, o wysokiej wydajności wynikającej z unikalnej konstrukcji (ogniwa połówkowe). Dzięki specjalnej strukturze paneli posiadają one także niższą temperaturę roboczą.


Pompy ciepła także w leasinguFirma EFL dla przedsiębiorców oferuje również atrakcyjny leasing pomp ciepła. Dla firmy to sposób na uzyskanie energetycznej niezależności, a w dłuższej perspektywie - na zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania. Stanowią najtańszą dostępną na rynku formę ogrzewania CO.

Atutem tego rodzaju rozwiązania jest możliwość połączenia pompy ciepła z systemem fotowoltaiki. Pompy ciepła są bezobsługowe, bezawaryjne, a jedyne o czym trzeba pamiętać to regularne zlecanie konserwacji. Pompy ciepła stanowią bezpieczną formę ogrzewania - nie ma ryzyka wydzielania się czadu czy zatrucia się gazem. Dodatkowym walorem pozostaje aspekt ekologiczny - pompy ciepła czerpią ciepło ze środowiska naturalnego.

Autoryzowany Przedstawiciel EFL - Sławomir Dyczek