czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2007
  • wyświetleń: 1197

24 godziny z Jezusem dla odważnych

W Zabrzegu 15 grudnia rozpoczynają się kolejne rekolekcje dla dziewcząt z cyklu "24h z Jezusem dla odważnych" organizowane przez siostry elżbietanki z Cieszyna. Dzień skupienia zatytułowany "Jezu ja Ci dziękuję" jest adresowany dla młodzieży żeńskiej powyżej 14 roku życia i poświęcony będzie podsumowaniu kończącego się roku liturgicznego w Kościele.

Jak tłumaczy s. Aleksandra, najczęściej przyjeżdżają na rekolekcje dziewczyny, które kiedyś miała już kontakt z elżbietankami, ale nie tylko. „Są tu dziewczyny, które troszczą się o swoje życie wewnętrzne i szukają okazji do wyciszenia, by spotkać się z Panem Bogiem i są takie, którzy przyjeżdżają przypadkowo, choć w przypadki nie wierzę” – uśmiecha się elżbietanka.

Siostra podkreśla, że w rekolekcjach nie chodzi o promocję zgromadzenia elżbietanek, lecz o ukazanie drogi do Jezusa. „Później, kiedy taka dziewczyna, wymiarze Jezusa jako swojego Pana, wtedy staramy się pokazać różne drogi powołania i że każda jest tak samo ważną” – mówi s Aleksandra rozmowie z KAI.

Cieszyńskie siostry elżbietanki należą do III Zakonu św. Franciszka. Część z nich mieszka w Zabrzegu. Od ponad 20 lat rekolekcje dla dziewcząt odbywają się tutaj co najmniej 5 razy w roku W ramach dni skupienia jest czas na modlitwę, Eucharystię, sakrament pokuty, spotkanie z franciszkaninem, kręgi biblijne, świadectwa młodych, spotkania tematyczne i rekreację.

Cieszyńskie elżbietanki są też odpowiedzialne za ruch Dzieci Maryi w diecezji bielsko-żywieckiej.

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.