Wiadomości

  • 21 listopada 2022
  • wyświetleń: 542

Czy Black Friday w 2022 roku ma sens?

Materiał partnera:

Black Friday to największe święto zakupowe w ciągu roku. W 2022 roku przypada 25 listopada. To właśnie wtedy wiele osób skorzysta z promocji zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Niektórzy mogą zastanawiać się, jak rosnąca inflacja wpłynie na wysokość tegorocznych wyprzedaży. Czy zakupy w czarny piątek będą wciąż opłacalne? W jaki sposób szukać najlepszych okazji?

black friday present 2022


Czym w ogóle jest Black Friday?Black Friday to święto, które przywędrowało ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam zaczęto je obchodzić w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia już w ubiegłym wieku. W tym dniu sklepy stacjonarne i internetowe oferują znaczne obniżki cen swoich produktów. Wiele osób korzysta na tym, kupując rzeczy, które w cenie regularnej były dla nich zwyczajnie za drogie. To także dobry dzień na zakup różnych usług, np. zarezerwowanie wakacji. Black Friday to okazja do kupienia świątecznych prezentów. W ten dzień w sklepach stacjonarnych należy liczyć się z ogromnymi tłumami, dlatego warto wybrać zakupy online. Atrakcyjne oferty można znaleźć np. na: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday.

Jaki będzie Black Friday w 2022 roku?Według prognoz wyprzedaże z okazji tegorocznego czarnego piątku mogą niestety nie być spektakularne. W skutek inflacji wszystko drożeje, dlatego sklepy nie mogą pozwolić sobie na ogromne obniżki. Niemniej jednak wiele produktów będzie wciąż kosztowało mniej, niż wynosi ich regularna cena, dlatego warto poszukiwać okazji. Przedsiębiorcy zapytani o zmiany w stosunku do poprzednich edycji Black Friday odpowiedzieli, że konieczne może okazać się wyeliminowanie usług dodatkowych takich jak darmowa dostawa. Promocje mogą trwać też krócej. Można się spodziewać, że mniej sklepów przedłuży Black Friday na cały tydzień, tworząc tzw. Black Week.

Mimo wszystko warto śledzić informacje ogłaszane przez sklepy i szukać perełek. To wciąż okazja do zakupu droższych produktów w niższych cenach. Dobrze jest jednak odpowiednio i z rozsądkiem zaplanować działania, by nie rzucić się w wir szaleństwa. Dzięki temu zakupy w czarny piątek będą miały sens i umożliwią oszczędzenie sporej kwoty. W akcji z okazji Black Friday bierze wiele sklepów z niemal wszystkich branż. Dobrze jest więc obserwować te, w których już od dłuższego czasu chcieliśmy zrobić zakupy. Czekając na czarny piątek warto zajrzeć na: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday.

Jak przygotować się do Black Friday w 2022 roku?Choć czarny piątek to świetna okazja do zrobienia większych zakupów, nie można dać się ponieść szaleństwu. Ten dzień jest też często wykorzystywany do naciągania ludzi, dlatego należy zachować ostrożność. Niektóre sklepy celowo podnoszą ceny przed Black Friday, by następnie z powrotem je obniżyć. Warto więc zrobić listę interesujących nas produktów i zapisać na kartce ich obecne ceny, a następnie porównać z tymi wprowadzonymi z okazji czarnego piątku. Dzięki temu można zobaczyć, czy oferta jest opłacalna.

Warto określić budżet do wydania, którego absolutnie nie chcemy przekroczyć. Inaczej można wydać zbyt dużą sumę na niepotrzebne przedmioty, które będą leżały w domu nieużywane. Robiąc zakupy przez Internet, zyskuje się możliwość porównania ofert pochodzących z różnych sklepów i łatwiejsze staje się wybranie tej najkorzystniejszej.