Wiadomości
- 27 listopada 2022
- wyświetleń: 766
Kim jest i ile zarabia programista Python?
Materiał partnera:
Python jest językiem programowania, który z pewnością wielu miłośnikom cyfrowego świata nie jest obcy. Znalazł on na przestrzeni lat wiele zastosowań w branży IT oraz poza nią, co z kolei przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na informatyków będących w stanie biegle nim władać. Sprawdźmy więc, jakie są obecnie oczekiwania wobec programistów tworzących kod w języku Python oraz na jakie zarobki mogą oni liczyć w naszym kraju.
Kim jest programista Python?
Osoba taka, określana także w branży mianem Python Developera, musi być w stanie w sposób profesjonalny rozwijać aplikacje oraz usługi przeznaczone tak na użytek wewnętrzny jak i do celów komercyjnych.
Wymaga się od niego niejednokrotnie, by był w stanie przygotować rozwiązania tak front- jak i back-endowe.
Profesjonalista podczas swojej codziennej pracy zajmuje się więc tworzeniem kodu w języku Python, który to będzie nie tylko przejrzysty, ale i zaprojektowany zostanie zgodnie z wytycznymi typowymi dla branży, co z kolei przełoży się na jego bezawaryjne funkcjonowanie, nawet w nieprzewidzianych podczas tworzenia wstępnej koncepcji warunkach. Istotnymi obowiązkami takiego eksperta jest także rozwiązywanie pojawiających się problemów (tak zwanych "bugów" w oprogramowaniu bądź aplikacjach), regularna konserwacja programów oraz ich testowanie - szczególnie po aktualizacjach lub wprowadzeniu w ich ramach nowych funkcjonalności. Nie bez znaczenia pozostaje także optymalizacja, przykładanie uwagi do utrzymania jakości kodu w języku Python na odpowiednim poziomie oraz integracja elementów wykorzystywanych przez odbiorców końcowych. Od programisty wymaga się przygotowywania dokumentacji technicznej prezentującej specyfikę realizowanego projektu, a w sytuacji gdy cechuje się on dość dużym stopniem zaawansowania - także współpracy z przedstawicielami innych działów informatycznych działających w obrębie przedsiębiorstwa. Jak więc doskonale widać, ekspert omawiany w ramach dzisiejszego artykułu przyjąć musi na swoje barki dość dużo wyzwań. Czy idzie to w parze z godnym wynagrodzeniem? Sprawdźmy to!
Dane zostały opracowane w oparciu o serwis z ofertami pracy Cleveran.com
Ile zarabia programista Python?
Informacje zostały opracowane na podstawie danych platformy Cleveran.com, która agreguje większość ofert na rynku polskim.
Zarobki osoby dopiero rozpoczynającej swoją pracę na takim stanowisku w rodzimym przedsiębiorstwie bądź organizacji kształtują się na ponadprzeciętnym poziomie, jako że mówimy tu o pensji wahającej się od sześciu do nawet siedmiu tysięcy złotych.
Staż oraz realizacja co bardziej wymagających projektów może wiązać się z awansem na specjalistę, a następnie na starszego specjalistę, co bez wątpienia pociągnie za sobą dodatkowe gratyfikacje finansowe.
Pozycja Mida to comiesięczne zyski znacznie przekraczające dziewięć tysięcy, natomiast Senior jest w stanie za trzydzieści dni pracy uzyskać wynagrodzenie na poziomie piętnastu tysięcy złotych - nie licząc oczywiście dodatków i bonusów jakie otrzymywać może w miejscu pracy. Praca ta jest więc bardzo lukratywna, jednakże nie należy do najłatwiejszych. Nie jest ona zbyt chętnie wybierana przez programistów, którzy to o wiele chętniej aplikują na pozycje programistów Java bądź C++.
Jeżeli dysponujemy odpowiednim zapleczem teoretycznym popartym dodatkowo umiejętnościami praktycznymi, to będziemy w stanie niemalże z miejsca znaleźć pracę w firmie potrzebującej eksperta biegle władającego językiem programowania Python.
Możemy także rozważyć pracę jako freelancer - zarobki będą w takiej sytuacji wahać się każdego miesiąca, jednakże będziemy mieli pokrzepiającą świadomość, iż jesteśmy sami sobie sterem, żeglarzem i okrętem!
Oferty pracy dla programisty python znajdziesz na: https://cleveran.com
Rekordowa oferta pracodawcy wynosiła ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.
Więcej narzędzi dla programistów znajdziesz na: https://wiecej.cleveran.com