Wiadomości

  • 27 listopada 2022
  • wyświetleń: 645

Kim jest i ile zarabia programista Python?

Materiał partnera:

Python jest językiem programowania, który z pewnością wielu miłośnikom cyfrowego świata nie jest obcy. Znalazł on na przestrzeni lat wiele zastosowań w branży IT oraz poza nią, co z kolei przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na informatyków będących w stanie biegle nim władać. Sprawdźmy więc, jakie są obecnie oczekiwania wobec programistów tworzących kod w języku Python oraz na jakie zarobki mogą oni liczyć w naszym kraju.

cleveran programista python


Kim jest programista Python?Osoba taka, określana także w branży mianem Python Developera, musi być w stanie w sposób profesjonalny rozwijać aplikacje oraz usługi przeznaczone tak na użytek wewnętrzny jak i do celów komercyjnych.
Wymaga się od niego niejednokrotnie, by był w stanie przygotować rozwiązania tak front- jak i back-endowe.
Profesjonalista podczas swojej codziennej pracy zajmuje się więc tworzeniem kodu w języku Python, który to będzie nie tylko przejrzysty, ale i zaprojektowany zostanie zgodnie z wytycznymi typowymi dla branży, co z kolei przełoży się na jego bezawaryjne funkcjonowanie, nawet w nieprzewidzianych podczas tworzenia wstępnej koncepcji warunkach. Istotnymi obowiązkami takiego eksperta jest także rozwiązywanie pojawiających się problemów (tak zwanych "bugów" w oprogramowaniu bądź aplikacjach), regularna konserwacja programów oraz ich testowanie - szczególnie po aktualizacjach lub wprowadzeniu w ich ramach nowych funkcjonalności. Nie bez znaczenia pozostaje także optymalizacja, przykładanie uwagi do utrzymania jakości kodu w języku Python na odpowiednim poziomie oraz integracja elementów wykorzystywanych przez odbiorców końcowych. Od programisty wymaga się przygotowywania dokumentacji technicznej prezentującej specyfikę realizowanego projektu, a w sytuacji gdy cechuje się on dość dużym stopniem zaawansowania - także współpracy z przedstawicielami innych działów informatycznych działających w obrębie przedsiębiorstwa. Jak więc doskonale widać, ekspert omawiany w ramach dzisiejszego artykułu przyjąć musi na swoje barki dość dużo wyzwań. Czy idzie to w parze z godnym wynagrodzeniem? Sprawdźmy to!
Dane zostały opracowane w oparciu o serwis z ofertami pracy Cleveran.com

Ile zarabia programista Python?Informacje zostały opracowane na podstawie danych platformy Cleveran.com, która agreguje większość ofert na rynku polskim.

Zarobki osoby dopiero rozpoczynającej swoją pracę na takim stanowisku w rodzimym przedsiębiorstwie bądź organizacji kształtują się na ponadprzeciętnym poziomie, jako że mówimy tu o pensji wahającej się od sześciu do nawet siedmiu tysięcy złotych.
Staż oraz realizacja co bardziej wymagających projektów może wiązać się z awansem na specjalistę, a następnie na starszego specjalistę, co bez wątpienia pociągnie za sobą dodatkowe gratyfikacje finansowe.
Pozycja Mida to comiesięczne zyski znacznie przekraczające dziewięć tysięcy, natomiast Senior jest w stanie za trzydzieści dni pracy uzyskać wynagrodzenie na poziomie piętnastu tysięcy złotych - nie licząc oczywiście dodatków i bonusów jakie otrzymywać może w miejscu pracy. Praca ta jest więc bardzo lukratywna, jednakże nie należy do najłatwiejszych. Nie jest ona zbyt chętnie wybierana przez programistów, którzy to o wiele chętniej aplikują na pozycje programistów Java bądź C++.

Jeżeli dysponujemy odpowiednim zapleczem teoretycznym popartym dodatkowo umiejętnościami praktycznymi, to będziemy w stanie niemalże z miejsca znaleźć pracę w firmie potrzebującej eksperta biegle władającego językiem programowania Python.
Możemy także rozważyć pracę jako freelancer - zarobki będą w takiej sytuacji wahać się każdego miesiąca, jednakże będziemy mieli pokrzepiającą świadomość, iż jesteśmy sami sobie sterem, żeglarzem i okrętem!

Oferty pracy dla programisty python znajdziesz na: https://cleveran.com

Rekordowa oferta pracodawcy wynosiła ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.
Więcej narzędzi dla programistów znajdziesz na: https://wiecej.cleveran.com