czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • 4 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2474

Na sesji RM o reaktywacji Młodzieżowej Rady Miejskiej

Podczas sesji czechowickiej Rady Miejskiej we wtorek, 29 listopada rozmawiano o reaktywacji Młodzieżowej Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic. Na sesji byli obecni koordynator projektu reaktywacji MRM Łukasz Włoch wraz ze swoim zespołem.

Reklama

Od lewej: Błażej Dziech, Bartosz Głombek, Regina Banet, Łukasz Włoch, Wiktoria Kukla, Filip Dobucki, Michał Kupczak
Od lewej: Błażej Dziech, Bartosz Głombek, Regina Banet, Łukasz Włoch, Wiktoria Kukla, Filip Dobucki, Michał Kupczak · fot. Archiwum prywatne Łukasza Włocha


Głos w sprawie chęci ponownego powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej zabrał czechowiczanin Łukasz Włoch, który jednocześnie jest przewodniczącym Komisji ds. Edukacji, Kultury i Rozrywki Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Łukasz Włoch przedstawił również część swojego zespołu. Podczas sesji czechowickiej Rady Miejskiej byli obecni Błażej Dziech, Bartosz Głombek, Regina Banet, Łukasz Włoch, Wiktoria Kukla, Filip Dobucki, Michał Kupczak.

Przemówienie Młodzieżowego Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Łukasza Włocha w sprawie powołania Młodzieżowej Ra
Przemówienie Młodzieżowego Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Łukasza Włocha w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta · fot. Archiwum prywatne Łukasza Włocha


- Młodzież z naszego miasta jest bardzo zmotywowana do działania i intensywnej pracy na rzecz naszego regionu - mówił Łukasz Włoch, który przedstawił również argumenty za tym, dlaczego dlaczego warto zainwestować w młodych ludzi i dać im szansę na reaktywowanie czechowickiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Inicjatywę młodych czechowiczan poparł między innymi radny Łukasz Dobucki, który od 2000 do 2002 roku pełnił funkcję przewodniczącego MRM - w jej pierwszej kadencji. Członek "dorosłej" Rady Miejskiej zwrócił się do jej przewodniczącego, aby po wcześniejszej aktualizacji statutu MRM ogłosić wybory do tego gremium. - Mamy nadzieję, że wybory do MRM uda się zarządzić już w przyszłym roku po zakończeniu ferii zimowych 2023. Trzymamy kciuki za Młodych - mówił radny Dobucki.

Zespół Łukasza Włocha obecny na LVI Sesji Rady Miejskiej
Zespół Łukasza Włocha obecny na LVI Sesji Rady Miejskiej · fot. Archiwum prywatne Łukasza Włocha

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.