Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2208

Zakłócał ciszę nocną. Okazało się, że jest poszukiwany

Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary. 40-latek wpadł podczas interwencji straży miejskiej dotyczącej zakłócania ciszy nocnej.

straż miejska, radiowóz,
Zakłócał ciszę nocną. Okazało się, że jest poszukiwany · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Interwencja, w trakcie której zatrzymano mężczyznę, miała miejsce w nocy z 24 na 25 listopada. Jak relacjonuje czechowicka straż miejska, strażnicy udali się na ulicę Łukową w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie nieznane osoby miały zakłócać ciszę nocną poprzez głośne krzyki.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn spożywających wódkę. Podczas próby wylegitymowania sprawców wykroczenia jeden z mężczyzn zaczął być wulgarny, agresywny oraz stawiał czynny oraz bierny opór. Agresor nie stosował się do wydawanych przez strażników poleceń. Został ujęty, a strażnicy zostali zmuszeni do użycia wobec sprawcy środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek - informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak dodaje SM, drugi z mężczyzn był spokojny i został ujęty przez drugi patrol. Ze sprawcami udano się na komisariat, gdzie ustalono ich dane osobowe. Okazało się, że awanturujący się mężczyzna to 40-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który jest osobą poszukiwaną przez organy ścigania celem odbycia kary. Został przekazany policji, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Natomiast drugi z mężczyzn po wylegitymowaniu został ukarany mandatem karnym za wykroczenie z art. 431 ust. 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a następnie zwolniony.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.