Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • 4 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4184

[FOTO] Strażacy z OSP Lipowiec mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Jednostka OSP Lipowiec wzbogaciła się o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Przywitanie pojazdu odbyło się w czechowickiej jednostce w środę, 30 listopada punktualnie o godzinie 17.30.

Przywitanie nowego wozu strażackiego w OSP Lipowiec - 30.11.2022 · fot. Facebook / OSP Lipowiec


Jak sami mówią strażacy z OSP Lipowiec, "to historyczna chwila w naszej jednostce". - Jest to ciężki samochód ratowniczo gaśniczy o pojemności 5000 litrów wody oraz 500 litrów środka pianotwórczego. Pojazd ten zastąpi wygłoszonego od kilku miesięcy Stara 1142, który uległ awarii - poinformowała jednostka w mediach społecznościowych.

- Dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybycie, by powitać z nami pojazd, który będzie służył mieszkańcom gminy Czechowice-Dziedzice oraz pobliskich gmin. Tego pojazdu nie byłoby tu gdyby nie pomoc Grzegorza Pudy, ministra Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Jacka Kleszczewskiego - dodała OSP Lipowiec.

- Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, a szczególnie tym, którzy sprawili, że dziś możemy świętować ten dzień - podkreślają druhowie z Lipowca.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj