Wiadomości

  • 8 grudnia 2022
  • 11 grudnia 2022
  • wyświetleń: 6830

Frans Timmermans z wizytą w Czechowicach-Dziedzicach

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził w poniedziałek, 5 grudnia siedzibę firmy Hewalex w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie stanowiło część wizyty dyplomaty poświęconej transformacji energetycznej regionu śląskiego, przy wykorzystaniu funduszy europejskich.

Frans Timmermans w siedzibie firmy Hewalex
Frans Timmermans w siedzibie firmy Hewalex · fot. Materiały prasowe


Podczas wizyty w siedzibie firmy Hewalex szczególne zainteresowanie delegacji wzbudził proces produkcji kolektorów słonecznych, grup pompowych sterowanych za pomocą aplikacji mobilnej oraz powietrznych pomp ciepła typu monoblok.

- Kompleksowe rozwiązania techniczne firmy pracują w ponad 250 000 obiektach zlokalizowanych w co najmniej 40 krajach w różnych strefach klimatycznych. Firma Hewalex stanowi przykład tego, że nawet w mało korzystanych warunkach, gdy ceny paliw i energii były niskie, a społeczna świadomość ekologiczna niewielka, możliwe było zapoczątkowanie rozwoju technologii OZE i jej popularyzowanie w silnie uprzemysłowionym regionie - wyjaśniają przedstawiciele firmy Hewalex.

Frans Timmermans poruszał z przedstawicielami firmy temat transformacji energetyczno-klimatycznej. W tym dniu Komisja Europejska zatwierdziła Krajowy Plan Sprawiedliwej Transformacji, który ma na celu niwelować społeczne i gospodarcze skutki przemian w polskich regionach górniczych. - Musimy jasno udowodnić, że w tej transformacji z epoki węgla nikt nie pozostanie sam, każdy musi odnieść sukces - zadeklarował wiceprzewodniczący.

Firma Hewalex stanowi jeden z nielicznych przykładów krajowych producentów branży OZE, który rozpoczął swoją działalność ponad 30 lat temu, w czasie kiedy popularność takich rozwiązań w Polsce była śladowa. - Tak wczesne dostrzeganie konieczności wytwarzania czystej energii z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz konsekwentny rozwój technologii, pozwolił firmie Hewalex uzyskać pozycję wiodącego producenta i dystrybutora w branży OZE - zauważają przedstawiciele firmy Hewalex.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.