Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 564

Gumy do ćwiczeń - niewielkie akcesoria, które urozmaicą trening w domu

Materiał partnera:

Gumy do ćwiczeń to świetne rozwiązanie dla osób uprawiających sport jak na przykład kalistenistyka. Pozwalają one na wykonanie wielu ćwiczeń, do których normalnie potrzebowalibyśmy znaczenie bardziej zaawansowanego sprzętu. Co do ich wykorzystania, to w zasadzie ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Przyjrzyjmy się więc wspólnie do jakich ćwiczeń możemy z powodzeniem wykorzystywać gumy oraz jak one wpływają na rozwój naszych mięśni.

spacestretchmax sportsart


Dlaczego warto wybrać trening z gumami?Powodów, dla których warto wybrać trening z gumami, jest kilka, a mianowicie:

  • same gumy są stosunkowo tanie, a umożliwiają ćwiczenia na wiele partii mięśni, takich jak na przykład mięśnie pleców, czy też obręcz barkowa.
  • dzięki ich niewielkim rozmiarom możemy bez problemu spakować je i zabrać ze sobą na przykład na plac street workoutu, czy też na siłownię.
  • mnogość ich wariantów pozwala na odpowiednie ich dobranie pod kątem zaawansowania w treningach.
  • są one bardzo łatwe w myciu oraz dezynfekcji- wystarczy po prostu je umyć i wytrzeć.
  • mają one zastosowanie w wielu dziedzinach sportu oraz różnego rodzaju treningach.


spacestretchmax sportsart


Do jakich ćwiczeń przydadzą się gumy?Gumy możemy wykorzystać z powodzeniem do dwóch rodzajów treningów, a mianowicie treningów siłowych oraz rozciągających. Mogą one również być wykorzystywane w różnego rodzaju innych treningach, jednak jest to raczej rzadko praktykowane. Jeżeli chodzi o treningi siłowe, to gumy przede wszystkim wiodą prym w kalistenistyce/street workoucie. Można je z powodzeniem wykorzystywać na przykład przy podciąganiu na drążku, gdzie zastępują one niejako trening z tak zwanymi negatywnymi powtórzeniami. Jest to szczególnie ważne dla osób z nadwagą oraz początkujących sportowców, gdyż to te osoby mają największy problem przy podciąganiu. Jeżeli zaś chodzi o trening rozciągający, to mogą one pomóc na przykład przy rozciąganiu obręczy barkowej, czy też ćwiczeniach rozciągających nasz tułów. Dlatego można śmiało powiedzieć gumy do ćwiczeń - niewielkie akcesoria, które urozmaicą trening w domu.

Kupując gumę oporową w SportsArt Fitness otrzymujesz 3 miesiące bezpłatnego dostępu do aplikacji z propozycjami ćwiczeń, w których wykorzystasz te akcesoria.

Jak dobrać gumy odpowiednie dla siebie?Przede wszystkim powinniśmy kierować się naszymi potrzebami. Przykładowo mocne gumy będą miały zastosowanie zarówno u zaawansowanych zawodników, jak i też u początkujących. Przykładowo silna guma pozwoli na większe odciążenie początkującego ćwiczącego, który ma nadwagę. Natomiast u zaawansowanego sportowca pozwoli ona na cięższy trening bicepsa. Dlatego też przy wyborze gumy powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się siłą jej naciągu, a w drugiej jej długością.

PodsumowanieGumy do ćwiczeń to świetne narzędzie do przeprowadzania treningu w domu. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać ćwiczenia na niemalże każdą partię mięśni. Jeżeli do tego dodamy ich niewielkie rozmiary, mnogość wariantów naciągu, oraz stosunkowo niską cenę, to tak na prawdę zyskujemy bardzo tanim kosztem bardzo przydatny sprzęt do ćwiczeń. Co również warto podkreślić, gumy treningowe są wytrzymałe, przez co nie musimy się obawiać tego że się one szybko zużyją, czy też zerwą w czasie naszego treningu, co mogło by być niebezpieczne.