Wiadomości

  • 26 grudnia 2022
  • 28 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2190

[FOTO] "Dostępna przestrzeń w kulturze" w czechowickiej bibliotece

"Dostępna przestrzeń w kulturze" to mikroprojekt, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Działania są realizowane we współpracy z czeskim partnerem - Centrum Kultury we Frydlancie nad Ostrawicą.

"Dostępna przestrzeń w kulturze" w czechowickiej bibliotece · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


W ramach projektu przeprowadzone zostały zajęcia dla młodzieży polsko-czeskiej - zaproszeni do wzięcia udziału zostali uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 4 im.Orła Białego, dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej "Złota jesień" oraz dla czytelników niepełnosprawnych naszej biblioteki.

Cykl warsztatów był jedną z części mikroprojektu - kolejna to doposażenie biblioteki.

Dzięki temu udało się zakupić książki z serii "Duże litery" oraz wiele audiobooków, które zasiliły półki naszej biblioteki. Kolejnym zakupem był sprzęt, który ułatwi funkcjonowanie w przestrzeni bibliotecznej czytelnikom z dysfunkcją wzroku. Udało się zakupić specjalne folie powiększające, które ułatwią czytelnikom korzystanie z książek.

Dla czytelników z większymi dysfunkcjami wzroku biblioteka zaproponuje specjalistyczne, podświetlane lupy oraz lekki, przenośny powiększalnik "Spider" z technologią MiraSlide - to mechanizm prowadzenia powiększalnika umożliwiający użytkownikowi płynne czytanie i utrzymanie się w linii czytanego tekstu. Ponadto w Czytelni Internetowej powstało stanowisko wyposażone w klawiaturę dla osób niedowidzących.

Dla osób z dysfunkcją słuchu powstanie stanowisko z pętlą indukcyjną - ułatwi im to kontakt z bibliotekarzem.

mp / czecho.pl

źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj