Wiadomości

  • 27 grudnia 2022
  • wyświetleń: 3391

To były spokojne święta na drogach. W Kaniowie doszło do pościgu

Podczas świątecznego weekendu na bielskich drogach doszło do 11 kolizji drogowych, a policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących. Obyło się bez wypadku. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałkowy poranek - policjanci z bielskiej drogówki prowadzili pościg za kierowcą Daewoo.

policja, lizak, drogówka, czapka, radiowóz
To były spokojne święta na drogach. W Kaniowie doszło do pościgu · fot. KMP Bielsko-Biała


- W służbę podczas świątecznego weekendu każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Czuwali oni nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz mieszkańców regionu i osób, które odwiedziły w tym czasie Podbeskidzie. Stróże prawa od soboty do poniedziałku zatrzymali 9 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie". W tym czasie na drogach regionu doszło do 11 kolizji i żadnego wypadku. To były jedne z bardziej spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w regionie - informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

W drugi dzień świąt w godzinach porannych na terenie Kaniowa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolując okolicę, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Daewoo. Kierowca jednak pomimo wydanego sygnału świetlnego i dźwiękowego nie miał zamiaru zatrzymać się i ruszył do karkołomnej ucieczki.

- Po około 15 minutach prowadzonego za nim pościgu przez policjantów z bielskiej drogówki oraz z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, kierowca został zatrzymany. Okazało się, że 31-letni mężczyzna posiadał podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania nimi. Stróże prawa pobrali mu także krew do badań, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - relacjonuje przedstawicielka policjantów z Bielska-Białej.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, naruszenia zakazu sądowego oraz prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.