Wiadomości
- 27 grudnia 2022
- wyświetleń: 714
Jak wybrać szorowarkę do podłóg?
Materiał partnera:
Szorowarka do podłóg jest profesjonalną maszyną czyszczącą, dzięki której można z powodzeniem czyścić duże powierzchnie. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko efektywność pracy, ale i krótki czas poświęcany na tę czynność. Operator szorowarki nie musi przechodzić specjalistycznego szkolenia, by poprawnie posługiwać się urządzeniem. Poznaj rodzaje szorowarek i to, czym warto kierować się przy jego wyborze.
Szorowarka do podłóg:
- Poznaj dostępne modele szorowarek
- Zapoznaj się z parametrami istotnymi w wyborze szorowarek
- Odkryj detale, które mają wpływ na zadowolenie z wybranego sprzętu
Jakie są rodzaje szorowarek?
Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń do czyszczenia. Szorowarka do podłóg z naszej oferty https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/urzadzenia-jednotarczowce/ będzie doskonale dopasowana do potrzeb jej użytkownika. Posiadamy ofertę różnych producentów, którzy proponują urządzenia, które różnią się od siebie budową i parametrami.
Szorowarki jednotarczowe oraz polerki to pierwszy podział tych sprzętów. Szorowarki jednotarczowe to klasyczna szorowarka do podłóg, której głównym elementem jest głowica szorująca napędzana dzięki silnikowi pracującemu na wysokich obrotach. Zaletą tych urządzeń jest ekonomiczna praca i niezawodność. Szorowarki jednotarczowe bez trudu pozwolą doczyścić posadzkę. Są szczególnie polecane dla firm sprzątających i chętnie wykorzystywane w szkołach, hotelach, restauracjach i rozmaitych instytucjach. Polerka to kolejny rodzaj urządzenia i wyróżnia się wysoką prędkością obrotową. Dzięki temu pozwala na polerowanie podłóg na wysoki połysk. Można ich używać do pielęgnacji posadzek wykonanych z płytek, PCV, linoleum, drewna czy kamienia naturalnego. Polerka sprawdzi się także przy panelach laminowanych.
Kolejnym rodzajem szorowarek są szorowarki kompaktowe bez napędu. Zostały stworzone z myślą o intensywnym użytkowaniu ich każdego dnia. Mają prostą budowę, intuicyjnie się je obsługuje i nie są awaryjne. Operator bez trudu może nią manewrować, a kompaktowe wymiary szczególnie sprawdzą się do szybkiego czyszczenia małych oraz średnich powierzchni typu restauracje, sklepy czy hotele.
Wartą rozważania szorowarką jest także urządzenie z napędem walk-behind. Szorowarka do podłóg tego typu jest prowadzona przez operatora, zwrotna i swobodna w manewrowaniu nawet w zatłoczonych przestrzeniach. Urządzenia te są proste w obsłudze, a przy tym zaawansowane technologicznie. Z kolei szorowarki stand-on charakteryzują się tym, że operator stoi na platformie, są zwrotne i łatwe w obsłudze nawet w ciasnych pomieszczeniach. Mogą być wykorzystywane zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach. Szorowarki ride-on to natomiast rozwiązanie z największą wydajnością powierzchniową. Mają duże zbiorniki o sporej pojemności oraz szerokie głowice szorujące. Sprawdzą się na przykład na halach produkcyjnych, w marketach, czy obiektach sportowych.
Czym najlepiej się kierować przy zakupie szorowarki?
Wiele osób podejmujących decyzję o odpowiedniej szorowarce w szczególności kieruje się ceną. To oczywiście istotne kryterium, ale nie jedyne. Przy niewielkim budżecie i rzadkim wykorzystywaniu sprzętu można rozważyć wypożyczenie szorowarki, zamiast kupowania jej na własność. Jeśli jednak zdecydujesz się na kupno własnego sprzętu, to weź pod uwagę szerokość czyszczenia szczotki szorującej, sposób mocowania oraz konstrukcję elementu czyszczącego, czy też pojemność zbiorników przeznaczonych na czystą oraz brudną wodę.
Co jeszcze warto brać pod uwagę przy zakupie?
Kupując szorowarkę na własność, warto rozważać różne parametry tych urządzeń. Poza wspomnianymi ważne są również gabaryty oraz waga danej maszyny czyszczącej i rodzaj napędu. Zwróć także uwagę na sposób, w jaki zasilana jest maszyna do czyszczeni podłóg. W procesie podejmowania decyzji warto mieć na uwadze także inne kwestie. Jedną z nich jest rodzaj oraz specyfika obiektu, w którym ma być wykorzystywany sprzęt. Czy jest to zatłoczone przestrzeń? Czy kabel nie będzie przeszkadzał innym w pracy lub wpływał na ich bezpieczeństwo? Liczy się także oczywiście rodzaj podłóg i zabrudzeń. Na koniec weź pod uwagę również pożądany efekt zastosowania maszyny czyszczącej. To wszystko pozwoli Ci podjąć słuszną decyzję.