Wiadomości

  • 2 stycznia 2023
  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2256

Ile wody sprzedało PWiK? Ile było awarii? Spółka podsumowała rok

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach podsumowało 2022 rok. Spółka podała szczegółowe dane, m.in. na temat ilości sprzedanej wody oraz liczby awarii.

Oczyszczalnia ścieków w Czechowicach-Dziedzicach
Oczyszczalnia ścieków w Czechowicach-Dziedzicach · fot. PWiK Czechowice-Dziedzice


- 2022 był dla PWiK Czechowice-Dziedzice rokiem trudnym, ale i dobrym - napisała spółka w mediach społecznościowych. Jak poinformowała, w minionym roku sprzedała ponad 1,5 mln m3 wody, zmodernizowała, 4,2 km sieci wodociągowej oraz 400 metrów przyłączy domowych, a w ramach realizowanego projektu unijnego przejęła na majątek PWiK ponad 10,5 km sieci wodociągowej.

Nie obyło się bez awarii. W sumie PWiK usunęło ich 151 - było ich o 20% mniej niż w 2021 roku. Ponadto spółka systematycznie ogranicza straty wody - na koniec roku to poziom niespełna 18%.

- Odkupiliśmy od inwestorów prywatnych ponad 670 metrów sieci wodociągowej (15% mniej r/r), wydaliśmy 495 uzgodnień branżowych (więcej o 35% r/r), wykonaliśmy ponad 100 usług zewnętrznych, w tym: budując 56 przyłączy wodociągowych dla klientów indywidualnych (33% więcej % r/r) oraz opracowując 68 planów sytuacyjnych przyłączy wod-kan (80% więcej% r/r) - informuje czechowickie PWiK.

PWiK wymieniło również 900 sztuk wodomierzy tradycyjnych na urządzenie z możliwością zdalnego odczytu, a także odnotowała 8% wzrost klientów korzystających z E-Bok - obecnie jest ich 33%.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.