Wiadomości

  • 9 stycznia 2023
  • 14 stycznia 2023
  • wyświetleń: 10074

Ciężko dojechać koleją do Katowic. Jest interwencja ws. modernizacji

Nie dość, że podróż trwa długo, to jeszcze zdarzają się opóźnienia. Mieszkańcy regionu utyskują na organizację połączeń kolejowych z Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej do Katowic.

kolej, koleje śląskie, linia kolejowa, zabrzeg, czechowice
Pociągi linii S5 kursujące objazdem przez Ochodzę · fot. wpk / czecho.pl


W sprawie modernizacji linii kolejowej na odcinku Bielsko-Biała - Katowice w Ministerstwie Infrastruktury interwencję podjął poseł Mirosław Suchoń.

- Do biura poselskiego zgłaszają się mieszkańcy mojego regionu, którzy na skutek opóźnień i wydłużonego czasu podróży w połączeniu kolejowym na odcinku Bielsko-Biała - Katowice, mają problem w organizacji dnia codziennego - podkreślił parlamentarzysta.

Jak zauważył, "wydłużony czas podróży i systematyczne opóźnienia pociągów przekraczające pół godziny sprawiają, że podróż z Bielska-Białej do Katowic trwa nawet ponad dwie godziny. Problem dotyczy zwłaszcza Kolei Śląskich, które największe opóźnienia notują w godzinach porannych i popołudniowych".

- Długi czas podróży oraz częste opóźnienia nie pozwalają na punktualne dotarcie do pracy, szkoły, urzędów czy lekarza, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Modernizacja linii kolejowej na przedmiotowym odcinku jest niezbędna, ponieważ korzystają z niego codziennie tysiące mieszkańców południowego regionu Polski - podkreślił poseł, który jednocześnie do ministra infrastruktury wystosował kilka pytań:

"Czy ministerstwo zna problem utrudnień w połączeniu kolejowym, na odcinku Bielsko-Biała - Katowice?; Kiedy ministerstwo planuje zakończenie modernizacji ww. odcinka linii kolejowej tak, aby połączenia kolejowe odbywały się zgodnie z rozkładem jazdy?"

Parlamentarzysta chciałby się także dowiedzieć, "jaka jest docelowa liczba dalekobieżnych połączeń kolejowych, które będą realizowane ze stacji Bielsko-Biała Główna po zakończeniu remontu?".

Do tematu wrócimy gdy resort wystosuje odpowiedź na tę poselską interwencję.

raz / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.