czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2023
  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 11344

Koncert dla Barbary Bielaczyc: udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Jacek Stachursky, artyści Chóru Mieszanego "Moniuszko" oraz Czechowickiego Teatru Muzycznego "Movimento" pod dyrekcją Eweliny Stanclik, muzycy Czecho Band oraz burmistrz Marian Błachut spotkali się na scenie koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" i przyjaciół. Koncert odbył się w niedzielę 22 stycznia.

Reklama

Koncert charytatywny dla Barbary Bielaczyc - 22.01.2023 · fot. Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa


Tym razem wydarzenie odbyło się dla Barbary Bielaczyc zmagającej się z ciężką, przewlekłą chorobą hematologiczną oraz skutkami dwóch, spowodowanych przez nią udarów mózgu.

- Chcemy by sprawne i efektywne leczenie oraz rehabilitacja pozwoliły jej nie tylko na szybki powrót do zdrowia i pełnej sprawności, ale również na powrót do pracy z utalentowaną młodzieżą, będącej prawdziwą pasją, całym życiem tej wyjątkowej artystki, założycielki i dyrektorki Czechowickiego Teatru Muzycznego "Movimento" - podkreśla stowarzyszenie Nowa Inicjatywa.

Dzięki wsparciu występujących na scenie artystów, zaangażowaniu organizatorów koncertu oraz hojności darczyńców, w ramach przeprowadzonej na koncercie zbiórki pieniędzy udało się zgromadzić kwotę 11 200 złotych.

Niedzielny koncert charytatywny był pierwszym, odbywającym się po dwuletniej, spowodowanej pandemią koronawirusa przerwie, z cyklu podobnych wydarzeń, które Stowarzyszenie "Nowa Inicjatywa" organizuje corocznie od 2012 roku. Tym razem po raz pierwszy koncert zorganizowany został w styczniu, a więc w okresie świąteczno-noworocznym. Znalazło to odzwierciedlenie w programie koncertu, w którym pojawiły się również kolędy, pastorałki i utwory świąteczne.

W niedzielne popołudnie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach spotkało się kilka pokoleń artystów. Na jednej scenie spotkali się: Jacek Stachursky, chórzyści Chóru "Moniuszko", artyści - w tym maluchy - z "Movimento", burmistrz Marian Błachut z przyjaciółmi z zespołu "Raj" - Urszulą Wawrzeczko i Damianem Żelaznym, a o oprawę muzyczną koncertu zadbał Czecho Band - zorganizowany na potrzeby koncernu zespół Jarosława Grzybowskiego, Sławomira Błachuta i Kamila Krzanowskiego oraz współpracujących z nimi muzyków.

- Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację wydarzenia i zaangażowali się w jego przygotowanie - artystom, członkom i sympatykom Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa". Dziękujemy darczyńcom, którzy nie zawiedli w czasie przeprowadzonej zbiórki pieniędzy. To dzięki ich hojności i otwartym sercom leczenie i rehabilitacja Barbary Bielaczyc, której życzymy powrotu do pełni zdrowia, zostaną wsparte zebranymi środkami - mówi prezes stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa", burmistrz Marian Błachut, pomysłodawca i główny organizator akcji charytatywnych prowadzonych przez Stowarzyszenie.

Zabrane w niedzielę pieniądze w całości przekazane zostaną na leczenie i rehabilitację Barbary Bielaczyc. - - Wszyscy biorący udział w koncertach stowarzyszenia Nowa Inicjatywa artyści występują za darmo, za darmo pracują również wszystkie zaangażowane w ich przygotowanie i przeprowadzenie osoby, a wszelkie dodatkowe koszty związane z organizacją naszych imprez charytatywnych pokrywane są ze środków stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa" - przypomniało stowarzyszenie.

Loading...


Barbara Bielaczyc to sopranistka, organizatorka i animatorka życia muzycznego, reżyser i pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach. Od lat zajmuje się propagowaniem muzyki poważnej w regionie, organizuje koncerty, wystawiając i reżyserując opery oraz kształcąc wokalnie i aktorsko uzdolnioną młodzież. Dzięki jej determinacji, talentowi i pasji udało się rozbudzić w Czechowicach-Dziedzicach ducha śpiewu.

Założyła Czechowicki Teatr Muzyczny Movimento i sprawiła, że występujący w nim młodzi ludzie na co dzień poczuli magię opery. Promuje w świecie muzycznym adeptów z Czechowic-Dziedzic, których obsadza w reżyserowanych przez siebie spektaklach oraz daje im szansę współpracy z dojrzałymi artystami, których również zaprasza do występów w Czechowicach-Dziedzicach. Jej uczniowie wygrywają liczne ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy wokalne, a ona sama wielokrotnie wyróżniana była nagrodami specjalnymi dla pedagoga śpiewu. Barbara Bielaczyc jest laureatką nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2012.

Ciężka choroba i udary całkowicie odmieniły życie pani Barbary, osoby, która całe życie poświęciła rozwijaniu artystycznych pasji wśród dzieci i młodzieży. Podstępna choroba hematologiczna, na którą cierpi - czerwienica, bez odpowiedniego, specjalistycznego leczenia, może doprowadzić do kolejnych udarów mózgu.

- Największym marzeniem samej artystki oraz czekającej na nią młodzieży jest jej powrót do pełni zdrowia i dalszej pracy. Jednak żeby móc wrócić w pełni sił do tworzenia kolejnych, wspaniałych spektakli i koncertów, Barbara Bielaczyc potrzebuje leczenia i dalszej rehabilitacji. Na to potrzebne są niemałe środki, które pomagamy zabrać organizując koncert charytatywny - zauważali członkowie stowarzyszenia Nowa Inicjatywa przed wydarzeniem.

- W tym miejscu trzeba podkreślić, że sama Barbara Bielaczyc, wraz z Movimento, zawsze chętnie i bezinteresownie włączała się do udziału w koncertach charytatywnych organizowanych na potrzeby innych. Teraz ona potrzebuje naszej pomocy, więc zagramy dla niej! - podkreślali.

Zbiórka na rzecz pani Barbary Bielaczyc dostępna jest tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Materiały promocyjne organizatora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj