czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1976

Co z kontrolą palenisk? Komendant straży miejskiej odpowiada

Czy w Czechowiczach-Dziedzicach nadal są prowadzone kontrole palenisk? Z takim zapytaniem zgłosił się do redakcji portalu czecho.pl jeden z naszych czytelników. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy komendanta czechowickiej straży miejskiej Sławomira Walczaka, który poinformował, że inspekcje są prowadzone cały czas.

Reklama

piec, ogień, ogrzewanie, ciepło
Co z kontrolą palenisk? Komendant straży miejskiej odpowiada - zdj.ilustracyjne · fot. UM Bielsko-Biała


Z prośbą o poruszenie na łamach portalu czecho.pl tematu przeprowadzania przez straż miejską inspekcji palenisk i kontroli spalania odpadów w Czechowicach-Dziedzicach zwrócił się do nas jeden z czytelników.

- Swego czasu było dość głośno o tym, pojawiały się informacje o sprawdzaniu spalin dronem, jednak wydaje mi się, że kontrole nie są prowadzone. Mieszkam w centrum miasta przy jednym z rond i w kilku domach jednorodzinnych nagminnie spalane są śmieci. Do jednego z sąsiadów codziennie donoszone są kartony z pobliskich sklepów. Czy mogli by państwo uzyskać informacje od odpowiednich służb i opisać stan walki ze spalaniem śmieci w Czechowicach? - napisał do nas jeden z mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Sławomira Walczaka, komendanta czechowickiej straży miejskiej. - Kontrole są prowadzone przez straż miejską cały czas - często są to kontrole łączone z innymi instytucjami i wydziałami Urzędu Miejskiego. Na dzień dzisiejszy mamy odnotowane 32 kontrole kompleksowe posesji - w tym za każdym razem oczywiście kontrolujemy paleniska. Na szczęście w tym zakresie sytuacja ulega znacznej poprawie - do dziś w styczniu w tym temacie nałożono 1 mandat, ponadto zostanie skierowany 1 wniosek do sądu. Dodatkowo odnotowano jedną interwencję dotyczącą spalania poza systemem grzewczym, czyli spalania substancji niedozwolonych na tzw. "ziemi" - interwencja zakończyła się mandatem - poinformował komendant SM.

Warto dodać, że za palenie w piecach odpadami grozi nawet 5 tysięcy zł grzywny. Mandaty nieprzyjęte od straży miejskiej kończą się sprawami w sądzie.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.