Wiadomości

  • 21 stycznia 2023
  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 10034

Problemy z dostawami energii. Setki odbiorców było bez prądu

W sobotę, 21 stycznia od rana w Czechowicach-Dziedzicach występowały problemy z dostawami prądu do odbiorców. Przyczynami awarii były głównie połamane i pochylone drzewa pod ciężarem mokrego śniegu, które powodowały uszkodzenia linii i słupów energetycznych. Interweniowali strażacy.

Interwencje strażaków w związku z intensywnymi opadami śniegu - 21.01.2023 · fot. OSP Dziedzice; OSP Czechowice


O tym, że północna część Czechowic-Dziedzic pozbawiona jest prądu czytelnicy alarmowali redakcję portalu czecho.pl około godziny 14.00. Dostaw energii nie było m.in. przy ulicach Traugutta, Szkolnej i Węglowej. Jak informowaliście, dostawy prądu powróciły w tej części miasta po około godzinie.

Problemy z dostarczaniem energii elektrycznej występowały także w innych częściach Czechowic-Dziedzic. Około południa przy ulicy Łukasiewicza została zerwana linia energetyczna, w wyniku czego prądu pozbawieni byli mieszkańcy ulicy Łukowej. W tej części miasta prądu nie mieli - po godzinie 16.00 - również mieszkańcy ulic Falistej, Łukasiewicza, Kopernika i Legionów.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, od północy w sobotę do godziny 6.00 w niedzielę, w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, strażacy w powiecie bielskim interweniowali 88 razy - najwięcej w województwie śląskim. W Czechowicach-Dziedzicach odnotowano interwencje m.in. przy ulicach Łukasiewicza, Lipowej i Falistej, a także Renarda, Fredry i Narutowicza.

Interwencje strażaków przy ul. Fredry oraz ul. Narutowicza - 21.01.2023
Interwencja strażaków przy ul. Narutowicza - 21.01.2023 · fot. OSP Dziedzice


Jak przekazała portalowi czecho.pl Ewa Groń, rzeczniczka prasowa spółki Tauron Dystrybucja, w sobotę, według stanu na godzinę 14.00, na terenie województwa śląskiego pozbawionych dostaw energii było około 1700 klientów, głównie na terenie powiatu bielskiego - również miasta Czechowice-Dziedzice.

Jak dodała, przyczyny awarii to głównie połamane i pochylone drzewa pod ciężarem mokrego śniegu, które powodują uszkodzenia linii i słupów energetycznych w wielu miejscach.

- W trudnych warunkach pogodowych i terenowych służby i brygady techniczne Tauron Dystrybucja pracują bardzo intensywnie nad przywróceniem zasilania. Jednak w obszarach z dużymi opadami śniegu występują problemy z nieprzejezdnymi drogami i możliwościami zlokalizowania i dotarcia do miejsc uszkodzeń sieci - podsumowała Ewa Groń.

Bieżące informacje o awariach i o tym, kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się przywrócenia dostaw prądu można znaleźć na stronie spółki Tauron Dystrybucja, w zakładce "Wyłączenia i awarie". Informacji udziela także pogotowie energetyczne pod numerem 991.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.