czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2007
  • wyświetleń: 988

W Zabrzegu rekolekcje dla maturzystek

W Zabrzegu koło Czechowic Dziedzic siostry elżbietanki cieszyńskie rozpoczęły 27 grudnia trzydniowe rekolekcje dla maturzystek i młodzieży żeńskiej powyżej 18 roku życia. To kolejna inicjatywa sióstr z cyklu „24h z Jezusem dla odważnych”.

Zakonnice prowadzą tego typu spotkania już od kilku lata, jednak po raz pierwszy tegoroczne rekolekcje odbywają się nie w czasie ferii, lecz w przerwie między świętami a Nowym Rokiem.

S. Aleksandra przyznaje ze zainteresowanie rekolekcjami, których zadaniem jest przygotowanie duchowe do czekającego egzaminu dojrzałości, spada. „Różne są motywacje, dla których młodzi ludzi zjawiają się na rekolekcjach. Niektórzy z lęku przed maturą, inne osoby mają jednak świadomość, że podejmują ważne decyzje, które będą rzutowały na całym ich życiu, dlatego potrzebują wyciszenia i modlitwy. Zauważmy, że dziewczyny mają duże problemy z dokonywaniem ważnych wyborów w życiu” –wyjaśnia elżbietanka.

Zdaniem siostry wiele młodych osób cierpi na syndrom niedojrzałości.Często towarzyszy temu mentalność, każąca zatrzymywać się wyłącznie na dniu dzisiejszym. „Mało jest osób dorosłych, odpowiedzialnych, patrzących w przyszłość” – dodaje.

Cieszyńskie siostry elżbietanki należą do III Zakonu św. Franciszka. Część z nich mieszka w Zabrzegu. Od ponad 20 lat rekolekcje dla dziewcząt odbywają się tutaj, co najmniej 5 razy w roku Jest tu czas na modlitwę, Eucharystię, sakrament pokuty, spotkanie z franciszkaninem, kręgi biblijne, świadectwa młodych, spotkania tematyczne i rekreację.

Robert Karp / Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.