Wiadomości

  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1266

Jak wykończyć ściany przy drzwiach zewnętrznych?

Materiał partnera:

Ściana znajdująca się blisko drzwi jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, ale też zabrudzenia. Nawet jeżeli jest zabezpieczona ościeżnicą mogą pojawiać się plamy. Do tego wszystkiego częste otwieranie i zamykanie drzwi powoduje też dodatkowe wyeksploatowanie tej przestrzeni, dlatego też trzeba zastanowić się jak wykończyć ściany przy drzwiach zewnętrznych. Poznajcie ciekawe rozwiązania.

dom


Postaw na dekoracyjny tynkNiewątpliwie samo pomalowanie tej przestrzeni nie jest najlepszym wyborem. Chodzi o to, że na farbie szybko widać zabrudzenia. Oczywiście możecie wybrać farbę zmywalną, ale nadal, gdy pojawi się plama trzeba poświęcać czas na jej zmycie. Na szczęście można zdecydować się na inne rozwiązanie, a mianowicie na tynk dekoracyjny. Polecamy Wam taki o piaszczystej strukturze, który prezentuje się niezwykle elegancko, a przy tym nie widać na nim zabrudzeń. Sprawia, że ta przestrzeń staje się jeszcze bardziej stylowa. Co istotne tynk dekoracyjny doskonale sprawdza się w stylu skandynawskim, industrialnym czy loft. Jeżeli wolicie styl glamour, to również nie musicie rezygnować z dekoracyjnego tynku. Warto jednak wtedy postawić na taki o lekkim połysku. Można go dodatkowo zaimpregnować. Dzięki temu to wykończenie będzie jeszcze trwalsze.

Kamień dekoracyjny - modny i stylowyCiekawym rozwiązaniem jest też pokrycie ścian wokół drzwi kamieniem dekoracyjnym. Wyróżnia go trwałość, ale też stylowa forma. Dodatkowo kamień elewacyjny dostępny jest w wielu różnych wariantach, co umożliwia dopasowanie go do charakteru aranżacji. Można zdecydować się na taki, który imituje marmur, ale też postawić na bardziej nowoczesny w formie fali czy z pikowaniem. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że wybierając kamień dekoracyjny, trzeba liczyć się z trudniejszym i bardziej czasochłonnym montażem. Należy choćby przygotować ściany. Powinny być one oczyszczone, najlepiej wyszlifować je papierem ściernym i odtłuścić, gdyż wtedy uzyskuje się najlepsze łączenie kleju. Skoro już wiadomo jak przygotować ścianę, to trzeba też przygotować poziomicę, rękawice ochronne, plastikowe kliny czy pace z zębami. Po zagruntowaniu ściany można przejść do samego procesu klejenia. Płytki należy układać od dołu. Przed nałożeniem kleju najlepiej każdą z nich oczyścić z gipsowego nalotu od wewnętrznej strony. Do tego właśnie przyda się szczotka druciana. Klej natomiast należy nakładać pacą. Trzeba przy tym pokrywać przynajmniej 80% powierzchni każdej płytki. Po nałożeniu kleju przytwierdzamy płytkę do ściany, następnie lekko poruszamy płytką na boki. Po ułożeniu każdego rzędu sprawdzamy poziom. Jeżeli trzeba go skorygować używamy klinów. Oczywiście najtrudniejsze jest wykończenie ścian w okolicy narożnika. Do tego celu należy przyciąć płytki używając piły do drewna. Pamiętajcie jeszcze o tym, jak ważny jest odpowiedni klej. Należy wybrać taki, który posiada elastyczne spoiwo.

Okładzina - praktyczne rozwiązanie dla wymagającychMożna zdecydować się na okładzinę, np. w formie cegły klinkierowej. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, a przy tym dobrze się prezentujące. Cegła klinkierowa będzie zabezpieczać ścianę nie tylko przed zabrudzeniami, ale też uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli zależy Wam na uzyskaniu bardziej przytulnego charakteru, to zamiast cegły klinkierowej wybierzcie panele ścienne. Dla miłośników klasycznych rozwiązań i stylu kolonialnego świetnym rozwiązaniem będą płytki korkowe.

Ciekawe pomysły oraz naszą ofertę kompleksowego wykończenia pod klucz znajdziesz na https://mamytopodklucz.pl/