Wiadomości

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 3242

Strażacy pomogą w przygotowaniu bezpiecznego lodowiska

Trwa kolejna edycja akcji "Bezpieczne Lodowiska", organizowanej przez Państwową Straż Pożarną. Jak sama nazwa wskazuje, strażacy pomogą w utworzeniu bezpiecznych ślizgawek m.in. na terenie boisk szkolnych, parków czy też osiedli.

Łyżwy, lodowisko, mosir,
Strażacy pomogą w przygotowaniu bezpiecznego lodowiska · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


- Akcja polega na pomocy przy wlewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowiska lub ślizgawki m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, osiedli itp. i ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny - informuje KM PSP w Bielsku-Białej.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawienie barierek.

Pomocy w przygotowaniu lodowiska udziela Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. - Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska - podkreślają strażacy z bielskiej KM PSP, z którą należy skontaktować się, aby uzyskać pomoc w sprawie organizacji.

- Pamiętajmy, nigdy lód na akwenach nie jest bezpieczny!!! Skorzystaj z pomocy strażaków, którzy pomogą zrobić bezpieczne lodowisko - apeluje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.