czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 394

Czy tureckie Kayserii to dobry kierunek dla fanów narciarstwa?

Materiał partnera:

Kayseri i znajdujący się tu ośrodek narciarski Erciyes to niesamowita okazja, by na nartach czy snowboardzie zjeżdżać z ... wulkanu. Na miłośników białego szaleństwa czeka tu ponad 100 km świetnie przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi i fantastyczne hotele z bogatą ofertą apres-ski. Tureckie Kayseri to największy ośrodek sportów zimowych w kraju i perfekcyjny kierunek na wyjazd dla miłośników narciarstwa.

tureckie Kayserii


Narty w Turcji - czy Kayseri to dobry pomysł?Kayseri to doskonały kierunek dla fanów narciarstwa i snowboardu. Ten najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Turcji ma łącznie aż 102 km tras zjazdowych, z których ponad połowa jest sztucznie naśnieżana. Znajduje się tu także 14 różnego rodzaju wyciągów. Trasy są zróżnicowane. Odpowiednie miejsce znajdą osoby, które dopiero zaczynają jeździć na nartach, a także doświadczeni narciarze. Na tych drugich czeka np. najwyżej położona stacja, która znajduje się na wysokości 3 400 m n.p.m.

Hotele w Kayseri zostały wybudowane blisko wyciągów i stoków. Oferują świetne warunki do wypoczynku, bogate apres-ski oraz smaczną turecką kuchnię. Po szaleństwach na stoku, oprócz relaksu w hotelu, można także zwiedzać, bo Kayseri to doskonała baza wypadowa do niesamowitej, magicznej Kapadocji.

Możesz się tu wybrać także z polskim biurem podróży. Oferty wyjazdów na narty do Kayseri w Turcji znajdziesz w ITACE, która dodatkowo w cenę wyjazdu ma już wliczony skipass na 50 zjazdów oraz bezpłatny przewóz sprzętu narciarskiego do 10 kg/os.

Warunki narciarskie i sezon w Kayseri w Turcji?Sezon narciarski w Kayseri w Turcji trwa od grudnia do kwietnia, czyli aż 5 miesięcy. Natomiast najlepsze warunki panują na tutejszych stokach od stycznia do marca. W Kayseri znajdują się 34 nowoczesne trasy narciarskie i snowboardowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Aż 58 ze 102 km tutejszych tras jest sztucznie naśnieżana. Zjazdy odbywają się tu po stokach Erciyes, czyli najwyższego (wygasłego) wulkanu Kapadocji, z którego możesz podziwiać widoki m.in. na Morze Czarne. Znajduje się tu wiele szkółek narciarskich, w których każdy w wieku od 7 do 70 lat może skorzystać z zajęć grupowych i indywidualnych, np. w Snow Academia Ski School. Ośrodek dba także o bezpieczeństwo swoich gości - czuwa nad nim 25 patroli narciarskich.

Narty w Kayseri w Turcji - z czego słynie?Turcja znana jest przede wszystkim z letnich wakacji w hotelach ze zjeżdżalniami, atrakcjami dla całych rodzin i formułą all inclusive. Zimą złote plaże Antalyii czy Side można jednak zamienić na ośnieżone stoki, a leżenie nad basenem lub snurkowanie na uprawianie sportów zimowych.

Kayseri słynie z doskonałych warunków dla narciarzy i snowboardzistów, nowoczesnej infrastruktury, ale nie tylko. To także świetnie miejsce na zwiedzanie. Kayseri to jedno z najstarszych miast Anatolii z bizantyjskimi zabytkami. Niedaleko stąd do baśniowej krainy - Kapadocji, którą najlepiej zobaczyć z góry, podczas lotu balonem. W samym ośrodku narciarskim można także stać się kibicem narciarskich zmagań na najwyższym poziomie, bo co roku odbywają się tutaj różnego rodzaju zawody, m.in. prestiżowy FIS Snowboard European Cup, Snowboard World Cup, Erciyes Ultra Sky Trails czy widowiskowy Snowkite Worldcup Erciyes. Nie zapomnij też spróbować lokalnej kuchni i jej smakołyków - lokalnych kiełbasek, yaglamy, czyli chleba, którego warstwy są przekładane warzywno-mięsnym farszem oraz przepysznych pierożków manti.

Położony w centrum Kapadocji wulkan Erciyes i nowoczesny ośrodek Kayseri to prawdziwy raj dla amatorów sportów zimowych. Z pewnością doceni go każdy miłośnik narciarstwa i zjazdów na snowboardzie.