Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 494

Co trzeba wiedzieć o KPO?

Materiał partnera:

Krajowy Plan Odbudowy ma w kolejnych latach wejść w życie. Rodzimi przedsiębiorcy będą mogli liczyć nawet na 20 proc jego budżetu. Uwzględnione jest w tym finansowanie w formie dotacji oraz pożyczek. Istotna część budżetu KPO stanowią jednak inicjatywy skierowane do mocno zawężonego grona odbiorów. Mowa tutaj na przykład o projektach z zakresu infrastruktury cyfrowej.

kpo


Dotacje dla firm - kto zyska na KPO?Z dotacji pochodzących z KPO mogą skorzystać mali, mikro, a także średnie przedsiębiorstwa. Według szacunków ekspertów, do firm w otwartych procedurach konkursowych trafi 3,91-5,28 mld euro pieniędzy z części grantowej tego programu. Stanowi to koło 16,4-22,1 proc. tej części Krajowego Planu Odbudowy. Fundusze europejskie znacząco pomagają firmom oraz instytucjom w osiągnięciu sukcesu. Z tego powodu można liczyć na usługi firmy, która pomaga zdobyć różnego rodzaju dofinansowania. Mowa tutaj także o Krajowym Planie Odbudowy, jednak na takie dofinansowanie trzeba jednak poczekać, gdyż program nie wszedł jeszcze w życie. Na wsparcie będą mogli liczyć przedsiębiorcy działający w zakresie przetwórstwa oraz rolnictwa. Do tego dolicza się też rybołówstwo. Planowane będą również inwestycje na rzecz dywersyfikacji oraz skracania łańcucha dostaw wszelakich produktów rolnych oraz spożywczych.

Krajowy Plan Odbudowy DotacjeInwestycje związane z KPO będą dotyczyły między innymi budowy oraz modernizacji lokalnych centrów magazynowo-dystrybucyjnych. Do tego dolicza się też rynki hurtowe oraz lokalne rynki żywności. Na wsparcie będą mogli liczyć mikro oraz mali przedsiębiorcy zajmujący się przetwórstwem rolno-spożywczym. Inwestycje mają być skierowane na modernizację oraz rozbudowę infrastruktury zakładu. Rolnicy natomiast mogą liczyć na dofinansowanie na kupno czujników, stołów czy rozwiązań cyfrowych. Celem jest usprawnienie i modernizowanie polskiej gospodarki. Ma ona być konkurencyjna na rynku europejskim. Nasz kraj ma zyskać ogromny budżet w postaci Krajowego Planu Odbudowy. Przyczyni się on znacząco do realizacji następnych inwestycji. Warto skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w otrzymywaniu dotacji. Z takich usług korzysta coraz więcej mikro oraz małych przedsiębiorców. Dotacje unijne dla przedsiębiorstwa pozwolą rozwinąć biznes. Przeznaczeniem Krajowego Planu Odbudowy jest uzyskanie odporności na kryzysy, podniesienie konkurencyjności gospodarki, a także rozwijanie zielonej energii. Do tego dolicza się transformację cyfrową, ochronę zdrowia, a także inteligentną mobilność. Więcej na ten temat można przeczytać na https://www.argonavi.pl/dotacje-dla-firm/kpo-krajowy-plan-odbudowy/