Wiadomości

  • 27 stycznia 2023
  • 29 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5456

Awaria magistrali wodociągowej. Były problemy w całym mieście

O awarii magistrali wodociągowej informowało w piątek rano czechowickie PWiK. Problem dotyczył obszaru całego miasta. Przed godziną 9.00 pojawił się komunikat o zlokalizowaniu awarii i przywróceniu dostaw wody.

Prace naprawcze na ul. Mickiewicza w Czechowicach-Dziedzicach - 27.01.2023 · fot. Michał Niemczyk


O godzinie 8.45 PWiK poinformowało, że dostawy wody zostały już przywrócone. - Służby PWiK zlokalizowały awarię wodociągu w obszarze ulic Legionów, Mickiewicza i Dojazdowej - obecnie prowadzone są prace naprawcze. Podjęto działania związane ze zmianą "kierunku" dostaw wody, dzięki czemu w okresie do 30 minut dostawy wody na całym obszarze zasilania zostaną w pełni przywrócone - mogliśmy przeczytać w komunikacie spółki.

W związku z prowadzonymi pracami naprawczymi wodociągu wystąpiły utrudnienia w ruchu na ul. Mickiewicza - pomiędzy ulicami Legionów i Sobieskiego droga była zamknięta. Prace naprawcze zostały zakończone.

O skali problemu świadczą liczby. Jak udało się ustalić portalowi czecho.pl, z miejsca awarii wodociągu wypływało aż 200 m3 wody na godzinę.

Przypomnijmy, pierwsza informacja o awarii pojawiła się około godziny 8.00. - W związku z wystąpieniem awarii na magistrali wodociągowej Ø400, trwają prace związane z jej dokładną lokalizacją. Znaczący wypływ wody potwierdzony w systemie monitoringu PWiK wskazuje, że ograniczenia w dostawach wody oraz spadki ciśnienia w sieci będą dotyczyć obszaru CAŁEGO MIASTA - poinformowało PWiK.

Spółka dodaławała, że "niezwłocznie, tj. po dokładnym zlokalizowaniu awarii służby techniczne PWiK przystąpią do jej usuwania".

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.