czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 29 stycznia 2023
 • wyświetleń: 318

Co daje kurs trenera personalnego?

Materiał partnera:

Trener personalny to osoba, która pomaga innym w osiągnięciu ich celów związanych ze zdrowiem i kondycją fizyczną. Aby dobrze wypełniać swoje zadania, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Doskonałym pomysłem jest dobry kurs trenera personalnego, który pozwala nabyć umiejętności i wiedzę, potrzebną do pracy w tym zawodzie.

Linkhouse


Co zawiera kurs trenera personalnego?Na kursie trenera personalnego uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki, a także z zasad treningu siłowego i kardio. Dowiadują się także jak motywować i zachęcać swoich klientów do regularnych ćwiczeń oraz jak opracowywać indywidualne plany treningowe. Program kursu trenera personalnego zazwyczaj obejmuje następujące zagadnienia:

 • Anatomia i fizjologia: uczestnicy poznają budowę ciała oraz jego funkcjonowanie, co pozwala im lepiej rozumieć, jak działają poszczególne partie mięśniowe i narządy.
 • Biomechanika: uczestnicy zdobywają wiedzę o prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń oraz o tym, jak unikać kontuzji podczas treningu.
 • Trening siłowy i kardio: uczestnicy uczą się, jak opracowywać treningi, a także jak dobierać odpowiednie obciążenia i intensywność treningu.
 • Motywowanie i zachęcanie do regularnych ćwiczeń: trener personalny musi umieć zachęcić swoich klientów do regularnego trenowania i pomóc im osiągnąć założone cele.
 • Opracowywanie indywidualnych planów treningowych: trener personalny musi potrafić dostosować trening do indywidualnych potrzeb i możliwości swoich klientów.


Jak długo trwa kurs na trenera personalnego?Kurs trenera osobistego może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od programu. Zazwyczaj składa się z wykładów teoretycznych oraz zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy mogą ćwiczyć pod okiem doświadczonego trenera. W zależności od potrzeb i możliwości czasowych można wybrać opcję tygodniową lub weekendową, w grupie lub indywidualnie, czyli 1 na 1 z wykładowcą, w dowolne dni. Osoby, które nie mogą osobiście przyjeżdżać na zajęcia, mogą wybrać zajęcia eksternistycznie lub online, które pozwalają zdobyć certyfikat instruktora siłowni, nauczyć się treningu funkcjonalnego i personalnego.

Warty uwagi jest kurs trenera personalnego: ast.edu.pl/produkt/kurs-trenera-personalnego/, który cieszy się dobrymi opiniami i pozwala zostać profesjonalnym trenerem personalnym.

Dobry trener - profesjonalny kurs i odpowiednie kompetencjeKurs trenera personalnego jest bardzo ważny, pozwala nabyć potrzebną wiedzą, ale ważne są również cechy osobowości, ułatwiające prace z klientami. Do wykonywania zawodu trenera personalnego, niezbędne są pewne cechy i umiejętności. Oto kilka z nich:

 • Motywacja: trener personalny musi potrafić zmotywować swoich klientów do regularnych ćwiczeń i pomóc im osiągnąć ich cele.
 • Elastyczność: trener personalny powinien być elastyczny i umieć dostosować trening do indywidualnych potrzeb i możliwości swoich klientów, zarówno pod względem intensywności, jak i rodzaju ćwiczeń.
 • Empatia: dobry trener personalny potrafi wczuć się w sytuację swoich klientów i zrozumieć ich potrzeby i ograniczenia.
 • Komunikatywność: trener personalny musi potrafić w prosty i zrozumiały sposób przekazać swoim klientom wiedzę i instrukcje dotyczące ćwiczeń.


Kursy trenera personalnego pozwalają zdobyć ciekawy, poszukiwany i dobrze płatny zawód. Zawód trenera personalnego to szansa na ciągły rozwój i poznawanie nowych osób. Po ukończeniu kursu można pracować w siłowniach, klubach fitness, centrach sportowych, obozach sportowych itp. Wiele osób zakłada również własną działalność. Certyfikat trenera personalnego w językach polskim i angielskim możesz może pracować na terenie całej Unii Europejskiej.

Akademia Szkolenia Trenerów Sportu, Turystyki i RekreacjiAdres firmy:
Pigwowa 6/29
52-210 Wrocław

Telefon:
+48 883 135 506

Strona www:
https://ast.edu.pl/