czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 30 stycznia 2023
  • wyświetleń: 342

Czym zajmuje się kancelaria radcy prawnego?

Materiał partnera:

W różnych sytuacjach, zarówno tych o charakterze prywatnym, jak i biznesowym może zajść konieczność skorzystania z pomocy adwokata. Usługi prawne obejmują wiele różnych działań i nie zawsze wiążą się z reprezentowaniem interesów klienta przed sądem. Jeśli do tej pory nie miałeś kontaktu z radcą prawnym lub adwokatem możesz mieć problem z podjęciem decyzji do kogo się zgłosić ze swoją sprawą. Czym zajmują się poszczególne osoby i jak odróżnić jaką mają specjalizację?

Linkhouse


Usługi prawne. Jaki jest najbardziej typowy podział?Radca prawny, adwokat, notariusz, sędzia. Każdy z pewnością słyszał te nazwy, ale czasem nie do końca wiadomo, czym tak naprawdę zajmują się działający w branży prawniczej specjaliści. Adwokat to jeden z najczęściej używanych prawniczych tytułów. Synonimicznie bywa też nazywamy mecenasem. Tego typu specjalista obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy.

Kancelaria prawna zatrudniająca, czy też stworzona przez adwokatów zajmuje się doradztwem związanym z różnymi dziedzinami prawa: cywilnym, karnym i rodzinnym, a także administracyjnym, finansowym i handlowym. Z uwagi na bardzo szeroki zakres tematyczny adwokaci specjalizują się często w jednej z dziedzin. Mogą udzielić pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego, prawa pracy, czy wreszcie w sytuacjach związanych z kwestiami rodzinnymi. Poza doradztwem do adwokata można zgłosić się także w sprawie sporządzenia różnego typu pism i wniosków. Mecenas to także osoba, która może reprezentować swojego klienta przed sądem.

Czym zajmuje się radca prawny?Kancelaria radcy prawnego w wielu kwestiach będzie pełniła takie same zadania jak ta prowadzona przez adwokata. Kiedyś podział między tymi dwoma zawodami był bardziej wyraźny. Aktualnie, radca prawny może być obrońcą w sprawach karnych oraz karnoskarbowych, przez co zniknęły znaczące różnice między nimi a adwokatami. Kancelaria radcy prawnego może specjalizować się w prawie budowlanym lub prowadzić sprawy związane z upadłością konsumencką. Oprócz klientów indywidualnych zgłaszają się do nich także podmioty gospodarcze poszukujące usług prawnych.

Dlatego też wielu klientów decyduje na podstawie poświadczenia danego prawnika, czy ich interesy będzie reprezentować kancelaria radcy prawnego Poznań podobnie, jak inne duże miasta Polski to miejsca z dużą tradycją prawniczą. Działa w nich wielu znanych w całym kraju specjalistów.

W jakich sprawach warto udać się do notariusza?Głównym zadaniem każdego notariusza jest sporządzanie aktów oraz poświadczeń notarialnych. Ponadto specjalista ten zajmuje się dokumentacją prowadzoną w zakresie obrotu nieruchomościami. Do jego kompetencji należą dokumenty związane z kupnem i sprzedażą, najmem, a także przekazaniem darowizny. Notariusz pomaga także klientom podczas spraw związanych ze spadkiem.

Decydując się na współpracę z określoną kancelarią dobrze jest zatem dokładnie sprawdzić, jaka jest jej specjalizacja i zakres świadczonych usług. Jest to dużo ważniejsze niż to jakimi tytułami posługuje się określony prawnik.

Kancelaria Radcy Prawnego Poznań - Radca Prawny Łukasz TrzaskowskiAdres firmy:
Os. Rusa 11, 61-245 Poznań

Telefon:
+48 696 734 586

Strona WWW:
https://www.kancelaria-trzaskowski.pl/