czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1238

Przed nami zmiany w pogodzie. Jest pierwsze ostrzeżenie IMGW

Za nami:

- Po tygodniu oddziaływania zgniłego wyżu, czas na zmiany w pogodzie - informują Łowcy Burz Podbeskidzie. Prognozy na ten tydzień nie są najlepsze... IMG-PIB wydało pierwsze ostrzeżenie meteorologiczne.

Reklama

Czechowice,CzechowiceDziedzice,Śnieg,Grudzień,Sobota,LoveCzecho,LoveSilesia,fotodnia,instagram
Przed nami zmiany w pogodzie. Jest pierwsze ostrzeżenie IMGW · fot. czecho.pl


- Po tygodniu oddziaływania zgniłego wyżu, czas na zmiany w pogodzie. Już w poniedziałek znajdziemy się w zasięgu pierwszego aktywnego niżu znad Skandynawii, a w następnych dniach przez Polskę będą wędrować kolejne układy niskiego ciśnienia. Oznacza to sporo chmur, opady śniegu i deszczu ze śniegiem, oraz silniejsze porywy wiatru. Będziemy odczuwać także znaczne wahania ciśnienia - poinformowali w mediach społecznościowych Łowcy Burz Podbeskidzie.

- Od jutrzejszego popołudnia musimy się przygotować na przelotne opady śniegu, a następnie deszczu ze śniegiem o przeważnie słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. Padać będzie do czwartku włącznie. Temperatura na poziomie od -1 do +3*C, więc warunki na drogach będą zmienne, lokalnie może być ślisko.
Uczucie chłodu będzie potęgował silniejszy wiatr z kierunków południowych, osiągający w porywach do 70km/h. Dynamiczna pogoda niżowa pozwoli też na krótkotrwałe przejaśnienia i chwile ze słońcem
- dodali.

Ostrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami śnieguOstrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydało Biuro Prognoz meteorologicznych IMGW w Krakowie. Jak czytamy w komunikacie IMGW-PIB, "prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 20 cm". Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Alert obowiązuje od godziny 14.00 w poniedziałek, 30 stycznia, do godziny 10.00 we wtorek, 31 stycznia na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.