Wiadomości

 • 31 stycznia 2023
 • 2 lutego 2023
 • wyświetleń: 2827

Liczba bezrobotnych w gminie na koniec roku. PUP podał dane

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej opublikował informację o sytuacji na lokalnym rynku pracy na koniec 2022 roku. PUP odnotował minimalny spadek liczby bezrobotnych w gminie Czechowice-Dziedzice.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Stopa bezrobocia na dzień 31 grudnia 2022 roku - z odniesieniem do listopada 2022 roku wyniosła (według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny): w kraju 5,2% (wzrost o 0,1%), w województwie śląskim 3,7% (wzrost o 0,1%), w mieście Bielsko-Biała 1,7% (wzrost o 0,1%), w powiecie bielskim 3,2% (bez zmian).

Według danych bielskiego PUP, na koniec 2022 roku w gminie Czechowice-Dziedzice bez pracy pozostawały 654 osoby - to spadek w porównaniu do poprzedniej miesiąca o 20 osób.

- W grudniu 2022 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost w ewidencji liczby bezrobotnych o 50 osób w stosunku do listopada 2022 r. Zarejestrowano 615 osób, tj. o 54 osoby więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 81,1% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 52,6% stanowiły kobiety. 8,3% z ogółu osób zarejestrowanych w grudniu 2022 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 44 osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 16,8% osób - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej.

W grudniu do Urzędu nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy z terenu działania tutejszego Urzędu.

Jakie były ofert pracy?W grudniu 2022 r. zgłoszono 456 wolnych miejsc pracy. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 23 dotyczyły osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 445 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 11 miejsc pracy subsydiowanej.

Miejsca pracy niesubsydiowanej

 • 12 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem wyższym m.in.: księgowy, pedagog specjalny, pielęgniarka, specjalista do spraw zamówień publicznych, technik fizjoterapii, asystent nauczyciela przedszkola, pozostali specjaliści do spraw zarządzania i organizacji,


 • 29 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem średnim m.in.: ratownik medyczny, pracownik biurowy, funkcjonariusz służby ochrony, sekretarka, opiekunka dziecięca, likwidator szkód, magazynier-logistyk, pielęgniarka,


 • 18 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym m.in.: monter urządzeń energetyki odnawialnej, tokarz w metalu, magazynier, pakowacz ręczny, portier, opiekun osoby starszej, monter konstrukcji aluminiowych, kelner,


 • 386 wolnych miejsc pracy było skierowanych do osób z wykształceniem podstawowym m.in.: pracownik produkcji, operator urządzeń do nakładania powłok galwanicznych, pracownik ochrony fizycznej, pomocniczy robotnik budowlany, technik masażysta, recepcjonista, robotnik gospodarczy, sprzedawca, robotnik budowlany, sprzedawca, grabarz, kierowca samochodu ciężarowego, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci wodnych i kanalizacyjnych, pracownik utrzymania czystości (sprzątaczka).


Miejsca pracy subsydiowanej

 • 1 wolne miejsce pracy było skierowane do osób z wykształceniem wyższym m.in.: lekarz ze specjalizacją I stopnia,


 • 4 wolne miejsca pracy były skierowane do osób z wykształceniem średnim m.in.: kosmetyczka, grafik komputerowy DTP, technik dentystyczny, pozostali pracownicy obsługi biurowej,


 • 4 wolne miejsca pracy były skierowane do osób z wykształceniem zawodowym m.in.:
 • sprzedawca w branży spożywczej, operator maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej, organizator obsługi sprzedaży internetowej, ogrodnik terenów zieleni,


 • 2 wolne miejsca pracy były skierowane do osób z wykształceniem podstawowym m.in.: kucharz, pomoc kuchenna.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.