Wiadomości

  • 31 stycznia 2023
  • 1 lutego 2023
  • wyświetleń: 7304

Jeździł samochodem po Parku Św. Barbary. "Chciał mieć ładne ujęcia"

W sobotę, 28 stycznia strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic interweniowali w Parku Świętej Barbary, gdzie kierowca osobowego Peugeota jeździł swoim pojazdem po obiekcie i molo, uszkadzając infrastrukturę. Jak tłumaczył świadkowi sytuacji, jeździł po parku, aby... "mieć ładne ujęcia" w ofercie sprzedaży samochodu.

Jeździł samochodem po Parku Św. Barbary. "Chciał mieć ładne ujęcia"
Jeździł samochodem po Parku Św. Barbary. "Chciał mieć ładne ujęcia" · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do sytuacji doszło w sobotę, 28 stycznia około godziny 15.00. Jak informuje czechowicka straż miejska, sytuację dostrzeżono na monitoringu miejskim. Zarejestrowano, jak kierowca osobowego Peugeota na pszczyńskich numerach rejestracyjnych jedzie po chodniku, a także po wjeździe na pomost do mola w parku. Pomost wyłożony jest deskami kompozytowymi, które pod ciężarem pojazdu mogły ulec uszkodzeniu.

- Kierowca przed przybyciem patrolu odjechał z miejsca. Natomiast strażnicy przeprowadzili rozmowę ze świadkiem zdarzenia, który zwrócił wcześniej uwagę kierowcy, że to nie jest miejsce do jazdy samochodem, lecz kierowca oznajmił mu, że przygotowuje samochód do sprzedaży i chce mieć ładne ujęcia - relacjonuje straż miejsca w Czechowicach-Dziedzicach.

Strażnicy zabezpieczyli materiał z monitoringu oraz zdjęcia wykonane przez świadka. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych w bazie danych sprawcą okazał się być mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Funkcjonariusze dokonali również oględzin podestu i stwierdzili zapadnięte deski kompozytowe w kilku miejscach, a także sporządzili dokumentację służbową celem dalszych czynności wobec sprawcy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.