Wiadomości

  • 31 stycznia 2023
  • wyświetleń: 576

Czy wynajmując wirtualne biuro, muszę fizycznie przebywać pod wskazanym adresem?

Materiał partnera:

Wirtualne biuro polega na dostarczaniu adresu do rejestracji i korespondencji oraz usług, takich jak powiadomienia o poczcie czy wynajem sal konferencyjnych. Wynajmując wirtualne biuro, nie musisz fizycznie przebywać pod wskazanym adresem. Możesz pracować z dowolnego miejsca i korzystać z adresu wirtualnego biura w celach biznesowych.

praca w wirtualnym biurze


Czym jest wirtualne biuro?Wirtualne biuro to usługa, która polega na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorcy w danym miejscu. Rozwiązanie to pozwala na rejestrację firmy w urzędzie. Pod wirtualnym adresem znajduje się zwykle kilka, a nawet kilkadziesiąt firm jednocześnie, ale nie stanowi to dla urzędów problemu. Profesjonalne wirtualne biuro, takie jak Beyond Office w Warszawie, dodatkowo umożliwia swoim klientom wynajęcie sali konferencyjnej na spotkania biznesowe. Korzystanie z usług wirtualnego biura wiąże się ze znaczną redukcją kosztów w porównaniu z samodzielnym wynajmowaniem lokalu i zatrudnianiem pracowników biurowych.

Dla kogo e-biuro jest dobrym rozwiązaniem?Idea wirtualnego biura stworzona została z myślą o osobach, które nie muszą, nie chcą bądź nie mogą prowadzić swojej działalności z konkretnego miejsca. Rozwiązanie to stanowi też doskonałą alternatywę dla używania adresu zameldowania do prowadzenia działalności. Wiele osób nie chce podawać prywatnych danych w kontaktach z klientami i kontrahentami.

Z wirtualnego biura najczęściej korzystają mikro- i mali przedsiębiorcy, freelancerzy oraz wszystkie te firmy, w których praca wykonywana może być w sposób zdalny. W razie potrzeby wirtualne biuro dysponuje przestrzenią biurową, którą można wynająć na potrzeby spotkania biznesowego, szkolenia czy rekrutacji. Jeśli chcemy, aby formalne spotkanie wypadło jak najlepiej, warto dodatkowo wykupić opcję profesjonalnej obsługi konferencji.

Jak działa wirtualne biuro?Podstawową usługą wirtualnego biura jest udostępnienie adresu, który można wykorzystać do rejestracji firmy. Jednak wirtualne biura oferują zwykle całe pakiety usług, od których uzależniona jest ostateczna miesięczna opłata. W wersji podstawowej powinna znaleźć się, oprócz adresu do rejestracji, obsługa poczty przychodzącej oraz możliwość wynajęcia sali konferencyjnej na godziny w razie potrzeby. Szersze pakiety mogą obejmować takie udogodnienia, jak:

  • skanowanie poczty,
  • pomoc w założeniu spółki,
  • poradnictwo prawne i podatkowe,
  • obsługa księgowości.


Z adresu wirtualnego można korzystać w pełnym zakresie. Może znaleźć się w dokumentach firmowych, na fakturach i wizytówkach, w materiałach reklamowych czy na stronie internetowej.

Wybierając pakiet z opcją skanowania poczty, przedsiębiorca w zasadzie nie musi się pojawiać w siedzibie wirtualnego biura. Na bieżąco informowany jest przez pracowników biura o korespondencji firmowej, a sam może skupić się na rozwoju biznesu. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu na dojazdy. Udogodnienia związane z prowadzeniem wirtualnego biura pozwalają na prowadzenie firmy z dowolnego miejsca na świecie. Możesz więc podróżować, nie martwiąc się, że jakieś sprawy firmowe zostaną niedopilnowane. To również okazja na zdobycie kontaktów biznesowych z całego świata oraz poznawanie i szlifowanie języków obcych.

Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem wirtualnego biura w prestiżowej lokalizacji, skontaktuj się z firmą Beyond Office z Warszawy i poznaj więcej szczegółów.