Wiadomości

  • 6 lutego 2023
  • wyświetleń: 1427

IMGW ostrzega: przed nami tydzień z silnym mrozem

Za nami:

Przed nami tydzień z silnym mrozem. Według prognoz synoptyków temperatura w nocy i o poranku może spaść nawet do -15 stopni Celsjusza. IMGW-PIB wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Mróz, termometr, zima
Temperatura spadnie nawet do -15 stopni. IMGW ostrzega · fot. mp / czecho.pl


- Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18°C do -15°C, lokalnie -20°C. Temperatura maksymalna w dzień od -9°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h - możemy przeczytać w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. ostrzeżenie obowiązuje do godziny 10.00 w najbliższą sobotę, 11 lutego na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Jak informuje profil Czecho Meteo Pogoda na Facebooku, niskie temperatury będą nam towarzyszyć przede wszystkim w nocy i o poranku. - Przy rozpogodzeniach niewykluczone spadki poniżej -10°C, a w górach -15°C. Dodatkowo będzie nam towarzyszyć bardzo wysokie ciśnienia atmosferyczne, które prawdopodobnie przekroczy 1040 hPa - informuje CMP. Poniżej prognoza profilu na cały tydzień.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.