Wiadomości

  • 7 lutego 2023
  • 9 lutego 2023
  • wyświetleń: 6156

Gigant paliwowy otworzy stację benzynową w naszym mieście

Węgierski gigant branży paliwowej - grupa MOL - otworzy w Czechowicach-Dziedzicach stację benzynową. Szyld zmieni dotychczasowa stacja Lotos Optima znajdująca się przy ulicy Legionów 60a, obok CH Stara Kablownia.

stacja benzynowa, benzyna
Gigant paliwowy otworzy stację benzynową w naszym mieście


W sumie w całej Polsce MOL przejął 410 stacji benzynowych wcześniej należących do koncernu Lotos. Stało się tak w ramach realizacji środków zaradczych związanych z fuzją PKN Orlen z Lotos S.A. Umowa w tej sprawie została podpisana pod koniec listopada 2022 roku. Z kolei sieć PKN Orlen powiększyła się o około 100 stacji paliw gdańskiej spółki.

- Pakiet stacji wybranych w ramach realizacji środków zaradczych był wynikiem wielopoziomowej analizy - zarówno na poziomie całej sieci, jak i na poziomie lokalnym - poszczególnych mikrorynków. Wytyczne do takiej analizy pochodzą z Komisji Europejskiej i opierają się na metodyce Komisji Europejskiej stosowanej przy ocenie koncentracji - przekazało telewizji TVN24 BiS biuro prasowe PKN Orlen.

Przedstawiciele płockiego koncernu pytani przez telewizję informacyjną, czy MOL miał wpływ na wybór lokalizacji stacji Lotosu, które przejął, wyjaśnili, że "proces ustalania pakietu stacji do sprzedaży był elementem ustaleń z Komisją Europejską, a nie z poszczególnymi oferentami zainteresowanymi zakupem".

MOL będzie na czwartym miejscu pod względem liczby stacji paliw w Polsce.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.