Wiadomości

  • 20 lutego 2023
  • wyświetleń: 939

Można wesprzeć akcję "Apteczka dla ubogiego"

Gaziki, bandaże, a także leki przeciwbólowe i na przeziębienie mają się znaleźć w specjalnej "Apteczce dla ubogiego", którą kompletuje Caritas bielsko-żywiecka. Wspólna akcja diecezjalnej Caritas, Centrum Wolontariatu Caritas oraz Szkolnego Koła Caritas działającego przy L.O. Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej jest adresowana do osób bezdomnych i ubogich. Potrwa do 17 marca.

apteczka dla ubogiego
Rusza akcja "Apteczka dla ubogiego" · fot. Caritas


Uczestnicy przedsięwzięcia będą zbierać artykuły stanowiące wyposażenie apteczki oraz podstawowe leki, tj. m.in.: gaziki jałowe, bandaże, plastry z opatrunkiem Granuflex, Octenisept, siateczki parafinowe Bactigras, leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie, maści z witaminą A, chusteczki higieniczne, nawilżane, pianki do mycia ciała, Sudocrem.

Caritas zastrzega, że produkty muszą być nowe, w zamkniętych opakowaniach. Dary można przekazywać do biura Caritas w Janowicach.

Środki trafią do potrzebujących za pośrednictwem Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielsku-Białej.

Więcej informacji na temat akcji pod nr tel.: +48 697 556 521.

Można wesprzeć akcję "Apteczka dla ubogiego"
Można wesprzeć akcję "Apteczka dla ubogiego" · fot. www.diecezja.bielsko.pl

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.