czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 lutego 2023
  • wyświetleń: 346

Dekoracje boho - styl boho w Twoim wnętrzu!

Materiał partnera:

Boho, czyli bohemian, to styl, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Charakteryzuje się on luźnym i swobodnym stylem, który łączy w sobie elementy hippie, etniczne, a także vintage. W dzisiejszych czasach boho to nie tylko styl ubioru, ale również sposób na dekorowanie wnętrz. W tym artykule opiszemy, jakie są cechy charakterystyczne dekoracji w stylu boho i jak można go wprowadzić do swojego domu.

dekoracje boho


Tego typu ozdoby boho stały się bardzo popularne ze względu na swoistą wolność jaka panuje podczas komponowania aranżacji. Niby mamy jakieś określone zasady jednak są to zasady tylko umowne, a najbardziej chodzi tutaj o wyrażenie siebie. Dekoracje boho często wyglądają jak pamiątki z dalekim podróży. Jest tam sporo drewna w klimacie wysłużonych mebli, dużo produktów z plecionej makramy oraz sporo elementów robionych ręcznie z naturalnym materiałów.

Dekoracje boho - jakie kolory



Styl boho charakteryzuje się ciepłymi i przyjemnymi kolorami, takimi jak beże, brązy, zielenie, czerwienie, a także odcienie błękitu i fioletu. Ważne jest, aby kolory te były stonowane i delikatne. Nie należy jednak bać się koloru i można śmiało połączyć ze sobą różne odcienie, aby stworzyć ciekawe połączenia. Generalnie dekoracje ścienne boho można ze sobą w ciekawy sposób zestawiać tworząc spójne aranżacje.

Styl boho - jakie dodatki i tekstylia



Tekstylia odgrywają bardzo ważną rolę w stylu boho. Poduszki, narzuty, dywany i zasłony powinny być wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, len, wełna czy jedwab. Ważne jest również, aby były zdobione wzorami, takimi jak kwiaty, motyle, mandale czy geometryczne kształty. Można połączyć ze sobą różne wzory i tekstury, aby stworzyć interesujący efekt. Zazwyczaj są to produktu robione ręcznie z ciekawymi motywami. Nadają one niepowtarzalnego klimatu wnętrzu.

dekoracje boho


Boho dodatki - jakie rośliny?



Rośliny są nieodłącznym elementem stylu boho. Wnętrza w tym stylu powinny być pełne zieleni, dlatego warto postawić w swoim domu dużo doniczek z roślinami, zarówno w dużych, jak i małych rozmiarach. Rośliny powinny być w naturalnych kolorach, a do ich wyboru warto wykorzystać takie gatunki, jak kaktusy, monstery, filodendrony, alocasie czy sukulenty. Jako doniczki często stosuje się makramowe doniczki, które dobrze ubarwiają wnętrza w stylu boho. Generalnie im więcej roślin tym lepiej. Powinniśmy się troszkę czuć jak w przytulnej tropikalnej dżungli

Dekoracje w stylu boho - jakie dodatki do wnętrza?



Do dekoracji w stylu boho pasują różnego rodzaju dodatki, takie jak lampiony, lustra, ozdobne wazony, klosze, czy abażury. Warto zwrócić uwagę na oryginalne i ręcznie wykonane przedmioty, które wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny klimat. Ciekawym pomysłem jest również powieszenie na ścianie dekoracyjnego dywanika lub kilku ramek z ciekawymi grafikami. Ważne są także dekoracje ścienne w stylu boho. Nadają one miejscu ciepła i przytulności, a to jest podstawowy cel takich aranżacji. Tworzy się je z takich materiałów jak wiklina, liście palmowe czy trawy morskie.

Podsumowanie



Styl boho to sposób na wprowadzenie do swojego ,domu oryginalnego i ciepłego klimatu. Charakteryzuje się on swobodą, naturalnością i dużą dozą romantyzmu. Wnętrza w tym stylu powinny być pełne roślin, naturalnych tkanin i oryginalnych dodatków. Jeśli ten artykuł nie powiedział Wam do końca jak urządzić wnętrze w stylu boho to po prostu zdajcie się na własny instynkt. Ostatecznie jest to wnętrze, w którym Wy musicie czuć się dobrze. Dodatki w stylu boho powinny opisywać Was i Wasze doświadczenia i przygody.,