Wiadomości

  • 25 lutego 2023
  • wyświetleń: 5018

Kradzież w markecie. Zdecydowana reakcja świadka

Postawa mieszkańca przyczyniła się do schwytania sprawców kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Mężczyzna nie zawahał się zareagować i ruszył za nimi, blokując im drogę ucieczki swoim samochodem.

Interwencja policji i straży miejskiej przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 24.02.2023
Interwencja policji i straży miejskiej przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach - 24.02.2023 · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Jak informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach, do kradzieży doszło około godziny 21.00 w piątek, 24 lutego. Ze zgłoszenia mieszkańca wynikało, że będąc na zakupach w jednym z dyskontów spożywczych przy ul. Legionów był świadkiem kradzieży sklepowej, dokonanej przez trzech mężczyzn.

Mężczyźni uciekli ze sklepu nie płacąc za niego. Schowali się do swojego samochodu, którym chcieli oddalić się z miejsca zdarzenia. Jeden ze świadków nie zawahał się zareagować i ruszył za nimi, blokując im drogę ucieczki swoim pojazdem. Następnie powiadomił odpowiednie służby.

- Do tego czasu sprawcy zabarykadowali się w samochodzie. Po chwili na miejscu zjawił się jako pierwszy patrol straży miejskiej, który zabezpieczył pojazd sprawców oraz miejsce zdarzenia, a ujętych mężczyzn kradzieży przekazał patrolowi policji, który zjawił się po kilku minutach - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Jak się okazało, sprawcami kradzieży byli obywatele Rumunii, którzy skradli towar "na sporą kwotę". - W tym miejscu należą się podziękowania dla mieszkańca za bohaterską, zdecydowaną i szybką reakcję - podkreśla straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.